Kezdőoldal » Otthon » Kert » Gyökeres karácsonyfát vettünk....

Gyökeres karácsonyfát vettünk. Ebben a jó időben ki is raktam már ahogy tanácsolták. Mikor derül ki, hogy megmaradt e? kb 3 napig volt bent, de akkor se túl melegbe.

Figyelt kérdés
2014. jan. 5. 07:28
 1/5 anonim ***** válasza:
73%

Azért ennél a három napnál sokkal többet kibír!

Nekünk évek óta cserepes fenyőink vannak, mindig vízkeresztig tartjuk benn. Egyszer volt csak, hogy annyira jól érezte magát benn, hogy megindult a hajtásnövekedése.Ezek a hajtások tönkrementek a kiültetés után, de a nem az egész fenyő! Egy fenyő nálunk 2-3 évet bír ki, utána már át kell ültetni nagyobb cserépbe, ekkor inkább kiültetjük, és karácsonyfának veszünk újabb cserepes fenyőt. A bennt lévőt a karácsonyi 2 hét alatt ugyanúgy kezeljük, mint a többi szobanövényt, tehát locsoljuk.

2014. jan. 5. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
81%

Tavaszig mindenképpen zöld marad kiültetve.

Őstermelőként nem csak sárgarépát termelek, hanem szoktam eladni pár tucat fenyőt is évente, volt már olyan, hogy egy kivágott fa véletlenül ott maradt. Márciusban találtam meg, hazavittem, vízbe állítottam, és hozott új hajtásokat! Kb. júniusban száradt el.

De kiültetve is azt lehet mondani, hogy ha a júniust (meleg, száraz levegő) túléli, akkor nagy valószínűséggel megmarad.


Gyökeres és gyökeres fa között nagy különbség van. Ha csak most karácsony előtt ásták ki 10 cm gyökérrel, akkor kicsi az esélye.

2014. jan. 5. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

1 #

nem cserépbe visszük ki be, hanem vödörbe elhoztam kereskedőtől és kari után kivettem a vödörből és kiültettem "örökre"

(baba születése miatt)

2014. jan. 5. 11:08
 4/5 anonim ***** válasza:
72%
Nekünk megmaradt az ezüstfenyőnk amit 15 éve 1 méteresen cserépben vettünk karácsonyra. Feldíszítettük, bent volt 3 hónapig a hűvös lakásban. Kora tavasszal kiültettük, ma közel 13 méter magas.
2014. jan. 5. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Biztosan megmard,ha úgy van ahogy írtad.Tavasszal ahogy a többi fenyő,hozza az ágvégeken a hajtásokat .
2014. jan. 5. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!