Kezdőoldal » Otthon » Kert » Mit csináljak az amarilliszemmel?

Mit csináljak az amarilliszemmel?

Figyelt kérdés

2012 novemberében vettem, elvirágzott, de mivel nem nagyon értek hozzá, igy nem csináltam vele semmi különöset, hagytam cserépben, néha öntöztem, hatalmasra nőttek a levelei de 2013 őszén hiába vártam nem virágzott. Nemrég elkezdtek sárgulni a levelei és a gyökerei is már úgy elburjánztak, hogy kilógnak a cserép alján, pedig jó nagyba ültettem át nyár végén. Utána olvastam, hogy pihentetni kell, tápoldatozni, visszavá

gni... De mit mikor kell? Most mit csináljak vele, levágjam a leveleit, kiszedjem a cserépből vagy levigyem a pincébe? Valaki részletesen elmagyarázná a gondozását?


2014. jan. 5. 09:56
 1/2 anonim ***** válasza:
Keress utána az interneten. Én csak annyit tudok, hogy nyár végétől/ősztől hagyni kell elszáradni. Hűvös helyre kell tenni (ez indukálja a virágrügy képződést), utána lehet megint locsolni, hogy kihajtson.
2014. jan. 5. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Ja, beírod a gugliba, hogy amarillisz, és legalább 1000 helyen leírják a tartását.

Ősszel nem virágzik, csak speciális kezeléssel.


Megpróbálhatod éppen virágoztatni, ha legalább 5-6 cm átmérőjű, a kicsi nem virágzik.

Nem kell vele csinálni semmit, csak leviszed a pincébe, ahogy van, és ha elszáradtak a levelek, csak akkor vágod le őket. 2-3 hónap múlva felhozod a lakásba, de nem öntözöd, csak ha a virágbimbó megjelent. Ha nagy levelei nőnek így öntözés nélkül (20 cm + ), akkor már nem lesz virág, kezdheted rendesen öntözni, és hízlalni a hagymát a virágzáshoz.

2014. jan. 5. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!