Kezdőoldal » Otthon » Kert » Mikor kezdjem el a palántának...

Discovery00 kérdése:

Mikor kezdjem el a palántának való magokat elültetni?

Figyelt kérdés
Ha van köztetek szakértő segítene, hogy mikor érdemes a magokat elültetni? Nincs fóliasátram az otthonomban akarom elültetni a kis palántáimat, de szerintem márciusban már túl késő. Mi az aktuális hőmérséklet nekik, amin szépen kifejlődnek? Ki miben növesztgeti őket? Köszike előre is a választ :)

#ültetés #palántamag
2014. jan. 7. 17:04
 1/5 anonim ***** válasza:
Majd március vége felé .Tél van még,ha az időjárás nem is télies .
2014. jan. 7. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
fólia nélkül április
2014. jan. 7. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Attól is függ, h virág v zöldségféle magját akarod ELVETNI.A palántanevelés ideje általában 2,5 - 3,5 hónap, ha május végi kiültetésre gondolsz, akkor márciusi magvetéssel elő tudod nevelni. Sok növény magja vethető állandó helyére is áprilisban, még a paradicsomé is! Vígan utóléri a palántázottat.
2014. jan. 7. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Én március 10 körül szoktam nekifogni, először paprika, aztán paradicsom, aztán padlizsán.

Amikor van néha korai fajta (hidegtűrő) karalábém meg káposztám, azt február második felében.

Uborkát nem nagyon érdemes szobában.

Zellert már január vége felé el lehet kezdeni, mert soká lesz kiültethető, bár könnyen kinyiffan, nem is szórakozok vele.


A leírtak az én speciális körülményeimhez szólnak, másoknál másként alakul, pl. üvegház jellegű télikertben egy hónappal előre lehet hozni a dolgokat, mert nagy méretre lehet nevelni a palántákat.

Szóval, én virágládába szoktam vetni mindent, és onnan is ültetem ki, mert nincs több helyem, 300 palánta különültetve nem férne el. Kelésig szobában vannak, utána az üveges előtérben, akkorra általában már elég meleg van ott.


Ablakban tartva olyan 20 fok megfelel a paprikának, paradicsomnak. A túl meleg helyen megnyúlnak. Jobb, ha nappal kicsit meghaladja a 20-at, éjszaka meg 15 alá csökken.

Az ablakkal ellentétes oldalra lehet tükröt vagy alufóliát szerkeszteni, ezek visszaverik a fényt, nem dőlnek oldalra a növénykék.

2014. jan. 8. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Az utolsó válaszolónak köszönöm szépen a választ! Látom Ön elolvasta amit írtam! :) Köszönöm!
2014. jan. 8. 10:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!