Kezdőoldal » Otthon » Kert » Használhatom a későbbiekben...

Használhatom a későbbiekben is a már bekevert tápoldatot?

Figyelt kérdés

0,1 literes Vitaflóra nevű tápoldatot adtam tegnap a növényeimnek, de még maradt a flakonban a vízben elkevert tápoldatból. Azt mondták, hetente kell adni ezt a növényeknek, de télen csak kéthetente lehet.

Az lenne a kérdésem, hogy ezt a megmaradt tápoldatos vizet felhasználhatom-e 2 hét múlva? Vagy minden alkalommal új bekevert oldatot kell adni a növényeknek?


2014. jan. 10. 18:47
 1/7 anonim ***** válasza:

Elvileg felhasználhatod, de elötte nagyon alaposan össze kell rázni újra, mert a tápsók lerakódnak az aljára, és felrázás nélkül az elején jóformán csak víz jön ki, a végén meg igen tömény oldat, amitöl elpusztulnak a növények. Ezért kell elöször felrázni, hogy elkeveredjen megint.

Én személy szerint ezért szoktam mindig frissen készíteni.

2014. jan. 10. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a választ! Akkor felhasználhatom, csak jól fel kell előtte rázni, az megoldható. :)
2014. jan. 10. 19:25
 3/7 anonim ***** válasza:
38%

Elvileg felhasználhatod, de gyakorlatilag nem biztos.

A csapvíz tele van mindenféle anyagokkal, pl. klórral, amik reakcióba léphetnek két hét alatt a tápoldattal. Vagyis, az egész biztos, hogy valamilyen mértékben reakcióba lépnek, csak az a kérdés, hogy mennyire.

Szóval vagy-vagy.

Én inkább ki szoktam önteni a kertben valami növényre, nem nagy mennyiség.

2014. jan. 10. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Háát igen, ez a baj, hogy fogalmam sincs arról, ez hogyan működik.

Elültetted a bogarat a fülembe, most már fogalmam sincs, mit tegyek. :D A biztonság kedvéért lehet hogy mégis kiöntöm, nem akarom hogy bármi bajuk legyen a virágaimnak.

2014. jan. 10. 20:05
 5/7 Froncsi ***** válasza:
53%
Ha valami kémiailag reakcióba lép egy másik anyaggal, akkor az nem fog 2 hetet várni rá. Amint beleöntöd a tápoldatot, reakcióba lép vele.
2014. jan. 11. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Egyes esetekben.
2014. jan. 12. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Szombaton végülis bementem a virágoshoz, akitől vettem a tápoldatot és megkérdeztem. Azt mondta, hogy nyugodtan felhasználhatom a már bekevert oldatot, nem kell kiönteni, mert nem lesz semmilyen káros reakció, a növényeknek sem lesz bajuk tőle. :)
2014. jan. 27. 09:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!