Kezdőoldal » Otthon » Kert » Fúrt kutam van. Ma fekete víz...

Fúrt kutam van. Ma fekete víz jött belőle. Ez mitől lehet?

Figyelt kérdés
Nem elszíneződött vízről van szó, hanem korom fekete, mint az olaj. Egész nap szivattyúzzuk, már tisztult, lassan normális. Szerintetek káros lehet az egészségre? Mitől lehet ez a jelenség?

2014. jan. 18. 12:47
 1/6 anonim ***** válasza:
Milyen mély a kút ?
2014. jan. 18. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
15 méter
2014. jan. 18. 14:03
 3/6 anonim ***** válasza:
Esetleg a kút környékén valami olyan,ami lefolyhatott,és megfogta a vizet ? Esetleg egy olyan vízér törhetett be,melynek a vize fekete volt. Ilyen nálam is volt,sárga lett a víz . Amig nem tiszta ,fogyasztani nem érdemes belőle .A vizet kellett volna megvízsgálni,mit is tartalmazhat .
2014. jan. 18. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Tettem el egy üveggel. Az ÁNTSZ-nél vizsgálják? Mennyiért?

Amúgy sárgának sárga volt egy kicsit mindig, mert elég vasas. Inni épp ezért nem is szoktunk belőle. Csak ma letelepedett valami salak a csőbe, el is dugult, nem volt víz, ezért bontottuk meg. Aztán tiszta feketeség jött. Nincs semmi a kút környékén, ami befoghatta volna.

2014. jan. 18. 15:13
 5/6 A kérdező kommentje:
Közbe kiderült, hogy 100 méteres körzetben található háztartásokban több hasonló probléma is volt
2014. jan. 18. 16:25
 6/6 anonim válasza:
A helyi vízszolgáltatóhoz vidd be, ők bevizsgálják pár ezerért. Aztán ha kitisztul, is érdemes megnézetni, mert simán lehet hogy teljesen rendben van és iható.
2014. jan. 22. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!