Kezdőoldal » Otthon » Kert » Milyen zöldségfélélt ültessek...

Milyen zöldségfélélt ültessek a kertbe, amit augusztus végéig beérik?

Figyelt kérdés
mivel szeptemberben földiepret szeretnék oda ültetni és hogy ne legyen addig sem üres a kert

2014. jan. 18. 18:01
 1/7 anonim ***** válasza:
Zöldborsót, amit kifejtve tehetsz a fagyóba.Sokkal finomabb mint amilyet az üzletekben kapsz. Én nem tudok annyit a hűtőbe tenni , hogy el ne fogyjon korán.
2014. jan. 18. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Az a kérdés, mit szeretsz, mire van szükséged.

Borsón kívül hónapos és nyári retek, cékla, krumpli, saláta, rövidebb tenyészidejű répa, zöldség, karalábé, káposzta, zöldbab, stb.

2014. jan. 19. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Egy gyors kérdés a válasz előtt: Melyik az a zöldségféle, amelyik nem érik be augusztus végéig?
2014. jan. 20. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

kösz a válaszokat.

Utolsónak- úgy tudom a sárgarépa,krumpli,káposzta,karfiol,kelbimbo,paradicsom,paprika ezek valamikor szeptember oktoberben érnek be

2014. jan. 21. 20:09
 5/7 anonim ***** válasza:
Tavasszal borsó hagymák retek, majd ha ez kijön utána ültethetsz paradicsomot paprikát. A paradicsom amit a nap érlel összehasonlíthatatlan azzal amit féléretten leszednek, szállítanak, kényszer érlelnek majd napokig egy boltban tárolnak amíg megveszed. A földiepret aug. végén szept. elején már ültedheted ezek helyére.
2014. jan. 21. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Krumplit általában augusztus közepéig ki kell ásni, egyes fajták egyes években kibírják szeptemberig, de ez nagyon ritka.

Sárgarépa, zöldség júliustól szedhető, ha rövid tenyészidejűt ültetsz ritkára, augusztusig bőven szedhető lesz.

Rövid tenyészidejű, tavasszal palántázott káposzta augusztus elejére szedhető lesz.

Paradicsom, paprika éves termésmennyiségének fele leszedhető szeptember előtt.


Amiket a 2. válaszban írtam, azokat saját tapasztalatból írtam, eladásra is termelek, úgyhogy tudnom kell, nem mehetek a véletlenre.

2014. jan. 22. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
köszönöm
2014. jan. 25. 13:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!