Kezdőoldal » Otthon » Kert » Ez milyen virág lehet? és...

Ez milyen virág lehet? és hogy kell gondozni?

Figyelt kérdés
[link]
2014. jan. 22. 10:21
 1/2 anonim ***** válasza:

Valamilyen Fittonia. Keress rá.

(Csak a sok fény a fontos.)

2014. jan. 22. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 Froncsi ***** válasza:

Fittonia verschaffeltii


Elég nehéz megtartani, mert nagyon magas páratartalmat igényel.

Közepes fényigénye van, nálam sötét helyen is vígan eléldegélt. Szereti a meleget, és a páratartalomra nagyon érzékeny. Ha elkezd száradni a levele, akkor valószínűleg kevés a pára.

Én floráriumban tartottam, gyönyörűen eléldegélt, aztán valami gombás betegséget elkapott és megpusztult. (a meleg és a magas páratartalom a gombák szaporodásának is kedvez)

-Mindig legyen nedves a földje, de a pangó vizet kerüld. A kemény víz sem tesz jót neki. Én esővízzel locsoltam.

-Fényigénye nem túl nagy, sötétebb helyen is eléldegél, nálam semmit nem vesztett a színéből. Az erős fény tönkreteszi.

-Magas páratartalom kell neki. A legjobb, amikor folyik a leveléről a víz. Ha a florárium kivitelezhetetlen, akkor tedd olyan helyre, ahol alapból magas a páratartalom (konyha, fürdő, ahol a ruhák száradnak, vagy párologtató van) naponta többször is permetezd a leveleit lágy vízzel, és állítsd a növényt kavicsokkal teli tálcára, és mindig legyenek vizesek a kövek.(vagy agyaggranulátumok)


Sok sikert hozzá

2014. jan. 23. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!