Kezdőoldal » Otthon » Kert » Kivegyem most a földből...

Kivegyem most a földből azokat a virághagymákat amik már kihajtottak hogy ne fagyjon el?

Figyelt kérdés
Arra gondoltam hogy a lakásba beviszem átültetve. de vajon jót teszek így? vagy eleve nem lesz semmi bajuk az elkövetkező fagyok miatt? Már a krókusz majdhogynem virágzik, de kihajtott a nárcisz, tulipán is.
2014. jan. 23. 09:19
 1/4 Froncsi ***** válasza:

Több kárt teszel azzal, ha beviszed őket cserépben, mint ha kint hagynád.

Ha most ráesik 1-2 cm hó, és úgy jön esetleg -20 °C-os fagy, semmi bajuk nem lesz. De ha megbolygatod őket, megszabod a gyökereiket, hirtelen kapnak a hagymák egy 15°C-os hőmérséklet emelkedést, valószínűleg nem fognak virágozni, vagy valami satnya kis virág lesz.

Én kint hagytam a saját kertemben őket, a krókusz egyébként nálam is már szép.

Tönkre nem fognak menni a növények, bár lehet, hogy virág nem lesz rajta. A tulipán meg a nárcisz bimbója pedig még nem fejlődött ki annyira, hogy egy fagy kárt tegyen benne.

2014. jan. 23. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszi. Ezek szerint a hagymának nem lesz semmi baja? Hallottam már olyat is hogy megszívta magát nedvességgel a hagyma, ezért is hajtott ki és ha olyan fagy lesz ami leér a hagymáig, akkor szétfagy és keresztet vethetek rá. Tavaly költöztünk kertes házba és sok tulipán, nárcisz hagymát ültettem, ezért vagyok ennyire tanácstalan. Még nem volt kertem.
2014. jan. 23. 10:31
 3/4 Froncsi ***** válasza:

Nem kell nagyon izgulni, a hagymások bírják a gyűrődést.

Tavaly márciusban azt az ítéletidőt is átvészelték, a tulipánok már teljesen kint voltak, de nem lett semmi bajuk.

De ha nagyon félted őket, akkor tegyél rájuk lefordítva egy cserepet és kupacold fel őket földdel, vagy húzz rájuk egy kis avart :)

2014. jan. 23. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Ha nagy fagy lesz, akkor a levelek megfagyhatnak, meg a már kilátszódó bimbók. De a hagymáknak garantáltan nem lesz bajuk. Csak ha melegre viszed őket.

Ha a hagymáknak bajuk lehetne a hidegtől, akkor az elmúlt évezredekben kipusztultak volna. Még akkor sem fagytak meg, amikor pár éve 60 cm mélyen át volt fagyva a föld. (Kollégám csákányozta otthon csőtörés miatt, két napig szenvedett a fagyott földdel.)

2014. jan. 23. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!