Kezdőoldal » Otthon » Kert » Van egy 30 ha-os Natura 2000...

Mattes5 kérdése:

Van egy 30 ha-os Natura 2000 védettségű rét területem, amin szeretnék gyümölcsöst/dióskertet létesíteni. Kinek milyen ötlete/tapasztalata van a témával kapcsolatban?

Figyelt kérdés
Itt elsősorban az engedélyeztetésekre, fajtaválasztásra gondolok. A terület sajnos mélyen fekszik szerintem (már hívtam szakértőt is, a jövő héten felméri, utána talajvédelmi tervet tervezek készíttetni és ezek függvényében dönteni a termesztésről). Valakinek van tapasztalata átminősítésről, árakról? Olvastam a földhivatal oldalán nagyon csúnya számokat aranykoronánként (nekem lenne kb 560) Mitől függ a besorolás kategóriája? Diótermesztésről van valakinek tapasztalata megtérülés tekintetében? Kétféle típúst tervezek, amelyek a legfagytűrőképesek.
2014. febr. 4. 14:21
 1/2 anonim válasza:

Diót csak akkor ültess , ha nincs szükséged egy darabig bevételre. Lassan nőnek , 5-6 éves kisfák teremnek pár szemet. E közben öntözni , gondozni , metszeni kell a csemetéket is.

Itt a császárfa a nyerő. Gyorsan nő , keresik tűzifának , és bútor alapanyagnak is. Három éves fát már lehet vágni , és nem kell újra telepíteni mert a gyökeréről ismét kihajt. Több fajtája van. Ajánlják itt a neten is.

2014. febr. 12. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Köszönöm a tippet, néztem az agrárkiállításon a császárfát és vannak kétségeim vele szemben, főleg a telepítést/erdősítést nem hiszem hogy engedélyeznék. Azt inkább ilyen kert végi üres területekre, hegyek aljába tudom elképzelni.


Igen tudom a dióval kezdetben csak viszi a pénzt, de 10 év után már exponenciálisan növeli a termését. Nem tudom, jobban bele kell még ásnom magam a témába, látni pár működő telepet a valós problémákról, költségeiről.


Vitathatatlan előnye viszont a biztos export.

2014. febr. 13. 07:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!