Kezdőoldal » Otthon » Kert » Milyen mélységig érdemes...

Szlotab kérdése:

Milyen mélységig érdemes lefúrni, ha csőkutat szeretnénk? (40 cm átmérővel)

Figyelt kérdés
Próbálkoztunk már csőkút fúrásával, a szakember 12 m mélységig fúrt le, de agyagos talajon kívül semmi mást nem talált. Azt javasolta, ne próbálkozzunk tovább, mert a víz kb. 10 méternél mélyebbről,40 cm-es átmérőjű csőkútból felszíni szivattyúval nem hozható fel. Ehhez képest itt olvasok akár 28-30 méter sőt még mélyebb kutakról is. Ezek szintén csőkutak? Ha igen, milyen átmérőjűek? Előre is köszönöm az útbaigazítást!

2014. febr. 8. 10:56
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Nem felszíni szivattyúval, hanem búvár/csőszivattyúval hozzák fel a vizet!

[link]

2014. febr. 8. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
A kút átmérője természetesen 40 mm akar lenni!
2014. febr. 8. 11:13
 3/11 Trafó1 ***** válasza:

tavaly fúrattam, 13m-nél már volt víz de jócskán alá kellett menni, hogy vízmenyiség is legyen, a vízoszlopod magassága fogja meghatározni a kút használhatóságát minél nagyobb annál jobb, nálam belementek egy homokos részbe 28 m-nél az egész visszaiszapolódott emiatt és nem lehetett használni, ásattam egy másikat, most van egy 15m-es ásott kutam 2m vízoszloppal ez bevált.

Nézd meg a környéken levő kutak milyen mélyek, az alapján megtudod milyen mélyen van a víz, az alá kell menned.

2014. febr. 8. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 Trafó1 ***** válasza:
100%
40mm-es kútból te felszíni szivattyúval 10m-nél mélyebbről nem fogsz vizet felhozni, oda mélykúti szivattyú kell és minimum 20cm átmérő
2014. febr. 8. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Én 12 méternél találtam vizet, és a felszini még simán felhozta, de 20 méterről már biztos nem birta volna.
2014. febr. 8. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

64 m es a kutam,8 m es vízoszloppal .110 mm a cső,minőségű,nagy nyomású.A fúrás átmérője 160 mm .

Percenként 38 l nyom a szivattyú fel .Hőfoka 8 C .Ez már azért nem rossz .A legnagyobb szárazságban is hozta ezt a mennyiséget,akár egy óra hosszant is . /Zala /

2014. febr. 8. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Kb 10 éve üzemel.

Előző

2014. febr. 8. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Nálunk 18 méter mély a kút, ehhez képest elég jó minőségű is. Nyáron simán bírja a locsolást, autómosást, még sosem volt vízhiányunk, jól sikerült.

Nagypapám egy baromira homokos területen él, nála 48 méterig fúrtak le, mire vizet találtak.

Meg lehet oldani a felhozatalt mélyebbről is, ebből nem kell problémát csinálni. Keress olyan kútfúrót, akinek megvan az ilyen mély kúthoz is a megfelelő technikája és esze!

2014. febr. 8. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező !

Ha a felszínről fel kell szippantani a vizet,akkor a külső légnyomás tolja fel a csőben ezt a vizet.

A Föld nevű bolygón ez 9M többről nem lehetséges,mert nincs akkor légnyomás hogy magasabb vízoszlop képződjön.


A Mélykút szivattyú az már Más !!,,,az tolja a vizet !

Ilyenkor akár több száz méternyit is fel lehet tolni ipari szivattyúkkal, (ha merülő szivattyúról van szó),hisz a szivattyú teljesítményétől függ hogy milyen magasra lökjük a vizet.

Szóval nagyon nem mindegy milyen típusú szivattyúval van dolgunk.

2014. febr. 8. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Én 3kutat furattam 18m/90mm,56m/56mm,36m/40mm egyikkel sincs probléma 1 bácska,1Pedrolló,1 kinai perolló klón szivattyú ,nyugvó víz szint mindenütt 3-5m között van.
2014. febr. 9. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!