Kezdőoldal » Otthon » Kert » Mikor és hogyan érdemes...

Mikor és hogyan érdemes kiskertbe felállítani fóliasátrat? Mit érdemes alá ültetni?

Figyelt kérdés
Még sosem volt fóliasátrunk, de most szert tettem váznak alkalmas műanyag csövekre, így megpróbálkozom vele. Nem fűthető sátorra gondoltam, hanem amelyet csak a nap melegít.
2014. jan. 8. 18:04
 1/7 anonim ***** válasza:
Majd ha már nem lesznek fagyok,és a talaj is melegebb lesz .
2014. jan. 8. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 titak ***** válasza:
Februárban. először retket, salátát, dughagymát, majd áprilisban mehet a paprika, paradicsom, ubi stb
2014. jan. 8. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Február végén ha nincs nagy hó és fagy fel lehet állítani.

Én is retekkel és salátával kezdek meg néhány sor virágmaggal. Aztán jöhet a paprika paradicsom. Ezeket többször átültetem, aztán amikor megerősödtek mennek ki a szabadba. Nálam egyedül az uborka marad benn egész nyáron. Csak kígyóuborkát termesztek, de nem hagyom akkorára nőni mint a bolti. Ha korábban szedem le finomabb zsenge és kicsit édes.

Ha uborkával akarsz próbálkozni, akkor fel kell futtatni kötelekre, vagy lehet kapni ( csinálni ) kb. 15x15 cm-es lyukméretű hálót. Azon is szépen felfut akár 150 cm magasra. Nyáron rengeteg víz kell a fóliában maradó növényeknek.

2014. jan. 8. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

inkább egy napos márciusi esetleg áprilisi napon.

meleg kell, hogy a fólia jól felfeküdjön a vázra.


hidegben el is törhet

2014. jan. 9. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

ha a föld engedi meg kell csinálni,de leg később márrcius vége felé,saláta ,retek , és ha melegebb lessz az idő palánta nevelés saját részre,több ezret meglehet spórolni ha nem kell venni palántákat.

Majd évek hosszú során ha fojamatosan fóliázol meglátod az előnyét ,és örömét.

2014. jan. 10. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Azt azért tudd, hogy a fólia csak nappal meleg, éjszaka csak 1-2 fokkal van bent melegebb, mint kint. Azaz ha kint -3 van, akkor az elfagyós dolgoknak bent vége. Tehát nem tudsz márciusban paprikapalántát ültetni, meg ilyenek.

Palánta előállításához azért jó, ha nappal kiviszed, éjszakára meg be, ha hideg lesz.

2014. jan. 10. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
(Mármint, lakásba viszed éjszakára.)
2014. jan. 10. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!