Kezdőoldal » Otthon » Kert » A Chili paprika mennyi idő...

A Chili paprika mennyi idő alatt csírázik ki?

Figyelt kérdés
egy cserépbe ültettem Chili paprika magot (tavalyi érés, nem mezőgazdasági boltból van). Mennyi idő alatt csírázik ki, és ha kicsírázik kell valamilyen permetszerrel le permetezni? Azt elfelejtettem írni hogy fent van a szobában.

#paprika #chili #permet #csírázási idő
2014. febr. 9. 11:34
 1/5 A kérdező kommentje:
Még azt hozzátenném hogy egy cserépbe 6 magot ültettem el, várhatólag mennyi fog kicsírázni?
2014. febr. 9. 11:35
 2/5 anonim válasza:
A paprikának viszonylag sok idő kell,mire kicsírázik.Gondolom a chili sem kivétel.
2014. febr. 9. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Egy 20 fokos szobában, ablakpárkányon cirka 20-24 nap mire megjelenik a felszínen. Ha jó, érett a mag, akkor 6-ból 6 is megmarad, a fűszerpaprikák jobban csíráznak. Azonban a végére egy pohárban a két legerősebbet vagy a két legtávolabb levőt hagyd csak meg úgy 5-6 centis koruktól.
2014. febr. 9. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Nálam szobában 2 hét alatt ki szoktak kelni a paprikák, a pritamin meg kápia húzza 20 napig. Hűvösebb helyen tart tovább.


Nem kelés után kell permetezni, hanem a magvetés utáni legelső beöntözést gombaölőszeres vízzel kell végezni, olyannal, ami jó palántadőlés ellen.

Utána meg lehetőleg csak alulról szabad öntözni, kelés után a felső 1 cm mindig maradjon száraz, mert gyökérnyakban támad a palántadőlés.


Egyébként még nagyon korai a dolog, ha csak ablakban lesz helye. Nálam egy hónap múlva kezdődik a szezon, úgy 200-250 palántát szoktam előállítani saját részre. (Mármint, ez a Solanacea-kra vonatkozik, mert a karalábét meg korai káposztát már egy hét múlva vetem.)

Kelésig lehet bárhol, az első szem kibújása után viszont már nagyon világos helyre kell tenni.

A felesleges szálakat sem kell eldobni, hanem óvatosan kihúzva vagy pálcával kifordítva új dobozba lehet ültetni.

2014. febr. 9. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
A paprika elèg kènyes, viszonylag elég sok idő mire ki fog kelni. Sok napfényre és melegre van szüksége!
2016. jún. 29. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!