Kezdőoldal » Otthon » Kert » Megéri fóliasátrat felállítano...

Megéri fóliasátrat felállítanom? Paradicsom, paprika.

Figyelt kérdés
Nem saját termesztésre gondoltam, hanem csakis eladásra. Az udvarunkhoz egy nagy telek tartozik. Szeretném kihasználnia helyet, illetve párom családja is növénytermesztéssel és állattenyésztéssel foglalkozik... Még elég kezdő vagyok, van itt olyan, aki ezzel foglalkozik? Mit éri meg termeszteni? Én paprikára, paradicsomra, hagymákra, uborkára gondoltam... Vállalkozónak kell lenni hozzá, vagy elég az őstermelői? Kik lehetnek a lehetséges felvásárlói egy ilyen tevékenységnek? Engedély szükséges hozzá? Mennyi idő múlva hoz haszont? Előre is köszönöm, aki válaszol...

2013. okt. 17. 19:12
 1/6 anonim ***** válasza:
Nos, ha télen is szeretnél paradicsomot és paprikát termeszteni, ahhoz kevés a szimpla fóliasátor, mert fűteni is kell. Természetesen egy hónappal előrehozhatod a kipalántázást, vetést és ki is nyújthatod kicsit és minden jobban fejlődik benne, de szellőztetéssel is felmegy 45 fok fölé a hőmérséklet nyáron benne ha kint 30 van és mellette jó magas a páratartalom. A vállalkozási formáját nem tudom, egyébként is változnak a szabályok és adózási formák. Akár már az első évtől is megtérülhet a befektetés a szabadtéri ültetéssel szemben is, de a fólia legfeljebb csak 3 évet bír ki.
2013. okt. 17. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
65%
Szerintem a piaccal van a legnagyobb gond. Mert a kereskedők jó 100%-os haszonnal dolgoznak, így a bolti ár felét sem kapod meg az áruért. Ha piacozol, akkor az külön macera, mert a fele a nyakadon maradhat stb.
2013. okt. 17. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Még nagyon az elején vagyok, már régóta tervezzük párommal (ő mezőgazdaságban dolgozik, állattenyésztés, földművelés). Neki nem sok ideje van, én szeretném csinálni, de segítségem is lenne. Még csak azon gondolkodok, mit érné meg, hogyan érné meg, mire lenne kereslet, ilyesmi... Vannak olyan fóliasátrak is, amelyek strapabíróbbak? Az üvegház mennyivel drágább? Valószínűleg őstermelőként csinálnám, párom is az. Tegyük fel, ha piacokon el tudnám adni az árut, milyen mennyiségnél érné meg? Tehát ha az ember lelkiismeretesen rászánja a pénzt egy jobb minőségű fóliára/üvegházra, felkészült és minden idejét ezzel tölti, meg lehet belőle élni? Hallom, hogy így nem éri meg, meg bele lehet unni stb., de mégis vannak olyan helységek, ahol nagyon sokan ezzel foglalkoznak évek óta, és nem csinálnák, ha nem érné meg... Mik a tapasztalatok?
2013. okt. 17. 20:50
 4/6 anonim ***** válasza:

Szia! Én decemberben váltottam ki az őstermelőit. Tavaly,csak az itthon szabadföldben termett fölöslegeimet árultam ki Vaterán és épp huzamosabb ideig munkanélküli voltam és a legnagyobb meglepetésemre és örömömre hasznot tudtam húzni a kedvelt időtöltésemből!:) Ezért bátorodtam fel és váltottam ki az igazolványt.

Bármiben tudok,szívesen segítek,sőt tavaly beszéltem is itt egy kimondottan paprika termeléssel foglalkozóval,akinek az elérhetőségét is megkereshetem ha gondolod.

Én leginkább dísznövényekkel szeretnék foglalkozni,de pár zöldségfélét is beírattam.

Én is találkoztam sok lebeszélős hozzáállással,de tántoríthatatlan voltam és azóta már látom is,hogy nem alaptalanul.... Neked is sok sikert kívánok ehhez és segítek amiben tudok!

2014. jan. 12. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Kezdésnek elég az őstermelői, aztán majd meglátod, hogy megy.

Egy nyavalyás fóliából nem tudsz megélni, még akkor sem, ha magad árulod. Kereskedők tényleg sokkal olcsóbban veszik meg. Csak úgy elég a fóliázás, ha többszáz m2 van, meg van mellette szabadföldi termény is.

Üvegház sokkal drágább, meg a most divatos műanyaglapos, azt így próbára nem szabad bevállalni, csak ha már fut a szekér. Előnye, hogy nem kell cserélni a fóliát. (Viszont a jeget csak mérsékelten bírja.)

2014. jan. 23. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! :)
2014. jan. 24. 19:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!