Kezdőoldal » Otthon » Kert » A házammal szemben egy kisbolt...

A házammal szemben egy kisbolt van és mindig az én füvemre állnak rá kocsival és széttapossák. Tudok valamit tenni ellene? Pl ha az út szélére lebetonozok valami oszlopokat, az szabálytalan?

Figyelt kérdés
2014. febr. 12. 07:11
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
92%
A sajat területekre tehetsz le oszlopokat, közterületre nem,
2014. febr. 12. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
50%
Szerintem alakíts ki egy fizetős parkolót, kérj rá engedélyt az önkormányzattól.
2014. febr. 12. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
66%
Nem lehet ültetni pl tujákat (1m-es csemetéket)úgy hogy ne tudjanak odaállni,amolyan sövényszerűnek,vagy csak szoliterként(nálunk és a szomszédoknál is)a ház előtt tuják,buxus egyéb növények vannak(még nem szólt érte senki)(nem tudom törvényes e,de én sok helyen láttam már.)
2014. febr. 12. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 Shai-Hulud ***** válasza:
66%

Persze hogy lehet, én például a füvemet nem tartom az utcán, hogy csak úgy ráállhasson bárki.

A fűnek a zsebemben a helye, mindaddig, míg meg nem sodrom...

2014. febr. 12. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:

Ami a kerítéseden kívül van, az közterület. Elvileg nincs beleszólásod, hogy ki hova parkol. Az az emberek saját igényességét mutatja, hogy a környezetét befüvesíti, és gondozza. Én is saroktelken lakom, ahol nyáron kb 80m hosszan kell a füvet ápolni. Velünk szemben egy templom van, és így vasárnaponként megtelik a füves terület kocsikkal. Az önkormányzatnál, és egyéb helyeken szó szerint kinevettek a hasonló tartalmú panaszommal.

(Bezzeg ha hagynám elgazosodni, akkor meg azért ejnye-bejnyéznének !) Szar ügy.

2014. febr. 12. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%
Közterületen fűre tilos a parkolás és nem csak forgalommal szemben. Különben lehetne pakolni a körforgalom közepén vagy a majomszigeteken is, vagy a panelok közötti parkokban is. Ezt a polgármesteri hivatal környezetvédelmi osztályán kéne megbeszélned.
2014. febr. 12. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
96%
Zuglóban egy időben kerékbilincset kapott aki fűre parkolt az IKEA mögött még akkor is ha az már egy merő sár volt csak.
2014. febr. 12. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
Meg kell emelni a szegélykövet 20 centire s meggondolják. Max csak a kukások parkolnak oda amíg kaját vesznek.
2014. febr. 12. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

A környezet szebbé tételéért nem szólnak,még örülnek is neki.Ültess a a fűbe pár bokor virágot,illetve ennek csak zöld sás formályu szára levélzete van,kecskerágó,pankasz

ha jól tudom .Amig növekszik jelölő karót mellé . kb m magasra nő.Ez nem okoz baleset veszélyt.Szépen körbe lehet fűnyírozni is .Nem igényel gondozás .Tavasszal 10 cm

magasan levágni,és gyorsan vissza is nőnek az új hajtások .Mi is így oldottuk meg,mert már a kerítésen lógtak az autók .

2014. febr. 12. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
Út részei :úttest, patka kb 80cm és kész. Ezt nem zárhatod el.Utána szerintem tehetsz mint irták szegélykövet, ami jó megoldás, vagy csapadékvizelvezetőt ásol ki egy 50cm mélyet, de láttam már kocsikülsőket ástak le félig és megfestették. Betonkarót azt nem igazán dijazná a hatóság gondolom.
2014. febr. 12. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!