Kezdőoldal » Otthon » Kert » Ilyenkor szabad átültetni a...

Ilyenkor szabad átültetni a szobanövényeket?

Figyelt kérdés

Konkrétan vitorla virágról, benjamin fikuszról lenne szó.

A vitorlákat tavaly májusban ültettem de nagyon gáz a földjük, annyira össze van esve és repedezve hogy a víz az úgy folyik át rajta mint a szitán.


A fikusz az szetintem kb 3 éve volt talán ültetve, de nem tudom mert apukámtól hoztam el, szépnek szép csak a földje van kicsit oda, meg ugyan nem értek hozzá de korához képest szerintem pici (7-8 év körüli és max 20cm, 5 gyufaszál vékony ágacskával.) Ha neki van valami különös amit tudni kell ültetéséről, szívesen veszem.


Illetve még az ősszel hoztam egy gyökeres majomfa levelet, amit akkor elültettem, azóta az eredeti levelet eldobta a hajtás pedig 3cm, azt is ültessem t, vagy inkább még ne bolygassam?


Meg ha már itt tartok, tavaly augusztusban kaptam egy lepke orchideát, aminek a szára vissza száradt, de úgy tudom az normális.Viszont a napokban elkezdte a leveleit eldobálni, meg a gyökerei nagy része elszáradt.Ez is normális, vagy mit kéne tennem hogy idén is szépen virágozzon majd?


2014. febr. 13. 20:09
 1/1 anonim ***** válasza:

Szerintem a szobanövényeket bármikor át lehet ültetni, mivel alig van nyugalmi állapotuk. Nekik mindegy, hogy tél vagy nyár. Legfeljebb nem az udvaron csinálod, hanem az előszobában a kövön.


A levéleldobálás több okból lehet. Nagyjából, de nem minden esetben általános, hogy ha barnás, áttetsző, akkor túlöntözés és túl savanyú talaj (a gyökér elrothad), ha száraz a levél vége, akkor kevés neki a víz, túl közel van a radiátorhoz, ha előbb elsárgul majd elszárad, az lehet tápanyag- és fényhiány is.

2014. febr. 14. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!