Kezdőoldal » Otthon » Kert » Beteg a leanderem. Mit tegyek?

Beteg a leanderem. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Idén is a pincében telel a leanderem...idáig nem volt semmi baj....most tele van sárga tetüvel,és feketével...és a levelein fényes ragacsos valami van...mivel kezeljem?Milyen betegsége lehet?
2014. febr. 13. 20:29
 1/4 anonim ***** válasza:
Hamarosan itt a tavasz,aztán ki a szabadba .Lemosó permettel lepermetezed .Biztosan tele van pajzstetüvel .
2014. febr. 13. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Meleg volt a tél, nem pusztultak el a tetvek. Csinálj egy kis kenőszappanos vizet és egyenként töröld át a leveleket (a fonákon vannak főként a tetvek). Ha van rá pénzed, akkor vegyél növényekre használható rovarölő spray-t. Tulajdonképpen a Chemotox vagy hasonló is megteszi (a leander nem olyan érzékeny). Ha dohányzik valaki a családban, akkor a kenőszappanos lébe be lehet áztatni csikkeket (persze 1-2 nap után le kell szűrni) és ezzel a most már nikotint is tartalmazó szappanos lével kell átmosni a leveleket vagy permetezővel rápermetezni a levélfonákra. De ha van otthon asztalosenyv enyv vagy étkezési zselatin, azokból is csinálhatsz egy híg oldatot, amit ha rákensz a levelek fonákára vagy rápermetezed, akkor száradás során beleragadnak a tetvek és elpusztulnak.
2014. febr. 13. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Méreg! Csak az hat. Előbb tedd ki a szabadba.
2014. febr. 14. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Én lemostam szappanos vízzel és szivaccsal minden egyes levelet, így az erőszakos levél alá bújós pajzstetveket is likvidáltam és a levél sem lesz jóízű egy darabig nekik. Előtte permeteztem tetvek ellen, az nem hatott, mert ezek viaszos tetvek voltak, amikre nem hatott.
2014. febr. 14. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!