Kezdőoldal » Otthon » Kert » Facsemete kiásható az erdőből?

Facsemete kiásható az erdőből?

Figyelt kérdés

Sziasztok az alábbi kérdésem lenne:

- szeretnék 1 db nyírfa csemetét otthonom kertjébe elültetni, a csemete az az erdőből kiásható-e, vagy nem?


2014. febr. 15. 16:58
 1/9 anonim ***** válasza:
Nem, csak ha az erdő tulajdonosa megengedi.
2014. febr. 15. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Nem. Ha magán kézben van engedéllyel, ha nincs, akkor illegális kiásni.
2014. febr. 15. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Attól hogy nincs bekerítve az még magántulajdon vagy erdőgazdaság tulajdona. Ha természetvédelmi a besorolása azt külön büntetik. Ettől függetlenül ez nem tartana engem vissza ha az láthatóan nem telepített vagy elüt az erdő jellegétől, random módon nőtt ki. Legutóbb egy kecskerágót hoztam be egy kaszáló széléről, egy szemétlerakó közepéből, de az más tészta. Életet mentettem. :)
2014. febr. 15. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
28%
Nekem van a kertemben nyárfa 40 db,ha akarod ingyen adok.Egy helyre elvermeltem őket.Ezeket úgy kaptam,mert dolgoztam csemetekertben.Pár darabot tudok adni akár 10 et is
2014. febr. 15. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Neki nyírfa kéne. Gondolom, mert szép fehértörzsű.
2014. febr. 15. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Na meg a nyírfa nem termel allergén anyagot!

Nekem is van nyírfám a kertben, kertészetben vettem pár száz forintért.

2014. febr. 15. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat


Akkor kertészetben veszek!

2014. febr. 15. 19:03
 8/9 anonim ***** válasza:
Én kicsit drágábban vettem egy 2 éveset (annak már fehéredik a törzse), kb 2 méteres volt konténerrel, 1900 Ft volt a Silvanusban. Már 3 éves és 3 méteres. Biztos van fele ennyiért is.
2014. febr. 15. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Kétlem amúgy, hogy bárki szót emelne érte, mármint olyan téren, hogy: Amúgy mi lenne a sorsa? 20-30 év múlva kivágják és megy valami erőműbe.

Nálunk falu másik végén van 10-15 ház, ahol régen voltak hatalmas kertek, csak a föld volt nagyon rossz minőségű, aztán pár éve az a rész ráállt, hogy beakácosítja, na erre ment nagy részük közeli erdőbe hordták csomagtartószám a kis akácfákat. Ha ez nem volt feltűnő senkinek, akkor kb. semmi.

2014. febr. 16. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!