Kezdőoldal » Otthon » Kert » Be akarom keríteni a szántóföl...

Be akarom keríteni a szántóföldemet de nincsenek megjelölve a sarkai és így ki kell hívnom egy geodétát. A kérdésem az hogy milyen árakon dolgoznak?

Figyelt kérdés
Azt tudom hogy kb úgy ötven hatvanezer de a a szomszédban már gyümölcsös van tehát ott már van kerítés, vagyis ki van mérve. Lehet hogy ennyivel olcsóbb lessz?

2014. febr. 15. 19:50
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
És még annyi kérdésem volna, hogy kb majd egy kilóméter hosszan kell majd kerítenem, és nem tudom hány munkást béreljek fel. Hagyományos drótkerítés lessz.
2014. febr. 15. 19:55
 2/11 anonim ***** válasza:
71%

Arany áron dolgoznak .Nem lenne olcsóbb a vadháló ?

Vagy ez a nagyobb lyuk miatt nem felel meg ?

Egy földhivatali térkép olcsóbb lenne .Ha van egy pontos támpont ,onnan már el lehet igazodni .Ha szomszéd már kertelt akkor onnan kell indulni .

2014. febr. 15. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Van a földhivatalból térképmásolatom de azon ha hiszed ha nem csak a földem szélessége van megadva de hogy milyen hosszú azt már ba..ták oda irni. Szeretném hogy geodéta jöjjön ki mert a fölszomszédommal csak ugy nem merek jelölgetni. Ja és amugy gyümölcsöst szeretnék bele és vadhálóra gondoltam én is.
2014. febr. 15. 21:32
 4/11 anonim ***** válasza:

Ha nincs megadva, hogy milyen hosszú a föld, akkor a geodéta mi alapján fogja tudni kimérni?

Az nem jelent semmit, hogy a szomszédnak van kerítése, kétlem, hogy kimérette volna. Annyira nem szokás a pontosságra menni.

Nem értem miért nincs lehatárolva a területed, így pontosan a jóég sem tudja megmondani hol vannak a sarkai. Ha szabályos téglalap alakú telekről van szó, akkor túl nagy baj nincs, de így igen. Azért utána kérdeznék a földhivatalban, hogy ilyenkor mivan... A szomszédok földje le van-e határolva rendesen? Mert akkor az alapján megvan a te területed is.


Hogy a geodéta milyen áron dolgozik. Mi domborzatot mérettünk be, nagyjából 50 ponttal, kb fél órás munka volt. Baráti áron 20 ezer volt a pontok digitális formátumban való átadásával. Ismerős csinálta. Meglehetősen csillagászati áron mozog egy normális szakember.

2014. febr. 16. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Minden felé vannak Földmérők. Hivatalosan ill okosban is megcsinálják.100% pontosak GPS -el 1cm-pontosságal odateszi a mérőkarót ahol a mezsgye van. Ki szoktuk hívni a szomszédokat és akkor nincs varia. Lehet ,hogy a szomszéd kerítése sem a jó helyen van. És ha mérnek minden oldalát kijelölik pontosan. Egy db 2m-es mérőléccel jönnek aminek a tetejében ott a GPS.Pár perc az egész,szinte amíg körbe járjátok annyi. Én tapasztalatból írom. A terület helyrajzi szám,számai kellene előtte,hogy a GPS-t be tudja programozni. Egyébként a térképmásolaton minden adatot megtudsz ha vonalzóval v tolómérővel leméred a területed,rá van írva a térképre hogy milyen arányban van megadva a terület nagyság. pl: 1:1000 Nekem a nyáron 25e volt 1 terület kimérése, /okosban / :-)
2014. febr. 16. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Igen, ahogy az utolsó írja, tavaly én is láttam, hogy csinálják. Ők hozzák az adatokat, csak a helyrajzi szám kell.

Vagy hat éve ismerősnek számlával 80-ért akarták kimérni a kertet, a szomszéddal dúló telekvita miatt. Aztán számla nélkül 40-ért csinálták.

2014. febr. 16. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
felénk vagy öt évvel ezelőtt 15E Ft volt a jelölőkaró darabja, GPS-es kiméréssel.
2014. febr. 16. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
A szomszédom gyümölcsöse pályázva lett és én ugy hallottam hogy azokat pontosan ki kell méretni. A méretés az nem adómentes?
2014. febr. 17. 12:00
 9/11 anonim válasza:
Mi tavaly mezsgyevita miatt kimérettük. Nekünk 4,5 ha földünk van és 7 jelölő karót raktak ki és 70000-be került.
2014. febr. 18. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Azt nem tudom a méretés ÁFA-mentes- e, de a lényeg az, hogy aki nem ad számlát, az nem simán csak az ÁFÁ-t nem fizeti be, hanem a jövedelemadót sem. Ugye ha nincs számla, nincs jövedelem sem...

Tehát nem azért szoktak rábeszélni a számla nélküli munkára, mert a te zsebedet akarják az ÁFÁ-tól megkímélni, az neki mindegy...

2014. márc. 3. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!