Kezdőoldal » Otthon » Kert » Valaki próbálkozott már diófa...

Valaki próbálkozott már diófa oltással? Mikor és hogyan kell csinálni?

Figyelt kérdés

2014. febr. 16. 00:52
 1/6 anonim ***** válasza:
Szerintem jobban jársz, ha bemész egy faiskolába és ott veszel amennyit akarsz. Ha még nem csináltad, akkor jobb választás így tenni. Bár mostanában nem könnyű diófa csemetét kapni.
2014. febr. 16. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Az a "baj", hogy nekem van egy idős diófám és arról szeretnék tovább örökíteni, mert olyan finom diót és olyan nagy diót én még nem láttam.

Egyfajta tovább örökítés lenne a cél!

Bár tisztában vagyok vele, hogy nagyon nehéz. Sajnos nekem eddig egyszer sem sikerült.

2014. febr. 16. 10:19
 3/6 anonim ***** válasza:

A beoltandó csemetét beülteted cserépbe vagy vödörbe. Meleg helyre viszed. Ezt mielőbb!

Amikor a hajtása olyan 10-15 cm-es lesz, elvégzed az oltást, és zacskót húzol rá, vagy ha földszint fölött oltasz, az egészre, ez a jobb megoldás.

Nagyon világos helyen tartod 15-20 fokon, ameddig nem lehet szabadba vinni.


Helyben is lehet oltani, de úgy gyengébb az eredési esély.

Ugyanígy kell csinálni, csak ehhez már most le kell szedni az oltóvesszőt, és hűtőben tárolni.

A leendő oltás fölött pár cm-rel elvágod az alanyt néhány nappal az oltás előtt, mert rendkívül erősen levedzik, és visszavágás után a tetején csökken a lé nyomása.

2014. febr. 16. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
hol laksz?
2014. febr. 16. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat. Alanyom van egy csomó, szóval tudok próbálkozni. Jövőhéten be is gyűjtöm az oltó vesszőket, ha még nem késik.

Debrecen környékén.

2014. febr. 16. 22:32
 6/6 anonim ***** válasza:
sikerült?
2014. ápr. 17. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!