Kezdőoldal » Otthon » Kert » Ebben az időben mikor lehet...

Ebben az időben mikor lehet elvetni a virág magokat?

Figyelt kérdés
Amiket kora tavasszal kell? Egész februárra jó időt mondanak?
2014. febr. 18. 15:54
 1/7 anonim ***** válasza:
A február még nem a tavasz hónapja !!
2014. febr. 18. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
A tasakokon rajta szokott lenni a vetési idő. De mindenképpen meg kell várni március végét, vagy április elejét. Még lehetnek akár fagyok is.
2014. febr. 18. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Dehogy kell megvárni.

Aminél március van írva a zacskóra, azt nyugodtan lehet március legelején, mert addig nem kel ki, ameddig nem melegszik fel kellően a talaj.

"Balesetek" persze lehetnek a fagy miatt, de ilyenek április közepi vetésnél is lehetnek, hogy a meleg földből 10 nap alatt kikel valami, aztán a májusi fagyosszentek elviszik.

De alapesetben a februári vetés sem gond a legtöbb növénynél, a nagyon apró magokkal lehet gond esetleg, ha csírázás előtt túl sokáig fekszenek el a hideg, nyirkos talajban.

Én általában március elején szoktam vetni, most így kapásból nem jut eszembe olyan eset, hogy gond lett volna belőle. Áprilisban szabadba már nem érdemes virágot vetni, hacsak nem tudja naponta öntözni az ember.

2014. febr. 18. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Első köszi, és a tél után pedig tavasz jön, ugye? :)


Én is mindig elolvasom, ami a tasakra van írva, csak most azért gondolkodtam, mert hát nem a hónap a lényeg, hanem hogy milyen meleg a föld. És most hamarabb felmelegszik majd a föld.

Szerintem felét elvetem kB 2 hét múlva, a többit pedig később.

2014. febr. 18. 18:28
 5/7 anonim ***** válasza:
Igen tavasz szokott jönni,de volt már márciusban igazi tél is .Nem sokat kell visszamenni az időben .Én az időjárásra gondoltam,nem az évszakra .
2014. febr. 18. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Hát igen, igaz.

Azt hiszem, egy néhány maggal megpróbálkozom.

2014. febr. 18. 20:46
 7/7 anonim ***** válasza:
Ameddig nem kel ki, addig nem lehet baja.
2014. febr. 19. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!