Kezdőoldal » Otthon » Kert » Orchideát hogyan tudnám újra...

Orchideát hogyan tudnám újra virágoztatni?

Figyelt kérdés
Amikor megvettük gyönyörű volt, aztán még sokáig virágzott, de lassan hullajtani kezdte a virágait. Visszavágtam, és közben a cserepét is kinőtte, átültettem. Azóta semmi reagálás, csak stagnál. Hogyan tudnám elérni, hogy újra hozzon gyönyörű virágokat? Segítsetek légyszíves!
2014. febr. 20. 09:08
 1/6 anonim ***** válasza:
Kérdés mibe ültetted át. Jó lenne átlátszó tartó neki, mert nem csak vízzel, fénnyel is táplálkozik.alulról a harmadik rügynél vágd vissza, heti egyszer locsold és újraéled. Nekem volt hogy fél évig semmi, aztán elkezdett rügyezni, új hajtást hozni és virágozni
2014. febr. 20. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Hogy a 3. rügynél? Már vagy fél éve stagnál. Barna cserépbe ültettem, sima virágföldbe.
2014. febr. 20. 10:51
 3/6 A kérdező kommentje:
Van a hajtás végén egy bimbó, de már vagy fél éve csak van. Többet nem hoz és nem is akar továbbfejlődni, a levelei egy kicsit sárgásak, volt amit már el is hullajtott.
2014. febr. 20. 10:52
 4/6 anonim ***** válasza:
Az orchideák zöme nem talajlakó, hanem ágvillákban összegyűlt, darabos és laza növényi "korhadékban" él. Kifejezetten orchidea-földbe kell ültetni őket, ami többnyire fenyőkéreg-őrleményt, perlitet stb. tartalmaz. Ellenkező esetben a gyökerek rothadni fognak. Az öntözővíznek is át kell tudni csurogni az ültető közegen és nem szabad a cserép alatt állnia. Ha a gyökerek vízben állnak, akkor könnyen rothadásnak indulnak. Feltehetően lepkeorchideáról van szó nagy széles, húsos levelekkel és az ültetőközegből kilógó vastag. húsos gyökerekkel. Ennek az öntözésére leginkább azt ajánlják, hogy hetente egyszer egy vizes vödörbe kell tenni 15-30 percre, utána hagyni lecsepegni a felesleges vizet és a következő hétig nem kell vizet adni neki. Annak, hogy a "cserepét is kinőtte" nem kell bedőlni, mert az a normális, hogy a gyökerek egy része kilóg a cserépből, ahogyan eredeti élőhelyén is az ágvillák korhadékából kilóg a gyökerek egy része.
2014. febr. 20. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen, akkor veszek egy újat és megfogadom a tanácsodat! :)
2014. febr. 20. 12:28
 6/6 anonim válasza:
En is igy vagyok. Tobb mint fel eve pihen. Nekem atlatszos edenyben van. Es orchidea foldben... Tapozom is rendeszeresen. Atforralt vizbe aztatom hetente 1x. A tobbi orchideam gyonyoru szep. Nagyon jo fekvesu a lakas. Ez az egy ilyen kis szerencsetlen... Mar nem tudom mit kezdjek vele...
2014. febr. 21. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!