Kezdőoldal » Otthon » Kert » Hogyan ültessek füszernövények...

Hogyan ültessek füszernövényeket magról hogy biztos legyen a siker?

Figyelt kérdés
2014. febr. 21. 14:39
 1/7 anonim ***** válasza:
57%
Sehogy nem tudsz. Ültetni palántát és kész növényeket lehet.Magról ültetni nem lehet csak vetni.
2014. febr. 21. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
39%

Az első rosszul írja. Bazsalikomot, lestyánt, kakukkfüvet, majorannát könnyen lehet magról is vetni.

A tasakokon rajta van, hogy mikor, milyen mélyre, milyen földbe kell vetni. Általában április vége-május eleje.

Ha cserepes növényt beszel, a bazsalikomot, rozmaringot, majorannát csak akkor szabad elültetni, ha már nincsenek talajmenti fagyok, mert ennyitől is megfagynak. Ezeket inkább május közepén jó elültetni.

2014. febr. 21. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Az első csak nyelvtanilag akart túl okos lenni. Vetni sorba vagy hintve, random módon szokás, de fészekbe, pohárba a magot is ültetjük, vagyis a mozdulatra utal a szó, hogy szemenként a kijelölt helyre rakod, azaz ülteted pl. a cukkini magját, nem pedig húzol egy sort amibe beleveted.
2014. febr. 21. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
De egyébként igaz ami igaz, a fűszernövények magja túl apró ahhoz, hogy ültessék szemenként, azt vetni kell és később egyelni. Egyes fűszereket már lehet most is vetni cserépbe, de van amivel még várhatsz március közepéig. Annyi féle, van, hogy egyszerűbb megnézni a tasak alján. Viszont a virágföldet egyiknek sem ajánlom, mert a mediterrán növények nem szeretik a savanyú talajt.
2014. febr. 21. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Még annyit. Ha beírod a keresőbe, hogy milyen fűszernövényt akarsz, minden le van írva benne.

AÍ bazsalikom, rozmaring, majoranna nem évelő. Azt minden évben újra kell vetni. A rozmaring esetleg megmarad a következő évre is, ha jól betakarod télire.

A menta, citromfű, tárkony évelő. De ha nem ritkítod, pár év alatt az egész kertet beteríti.

2014. febr. 21. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Nem tudom, nekem kint volt mindkét fajta (közönséges és kislevelű) rozmaring a kertben és hiába volt -11 fok is néhány nap, semmi baja. Ősszel visszavágtam a fás szárig őket mint a levendulát. Anno cserepesként vettem a boltban és egy nyár alatt megerősödött majdnem 70 centisre. Úgyhogy rozmaringból (és tárkonyból, oregánóból) talán jobban jársz ha készet veszel. Kakukkfű gyűjthető sziklás helyeken a mezőn is, de annak is van vagy 3-4 féle változata. Borsikafű, majoranna, bazsalikom amit érdemes magról vetni évente.
2014. febr. 21. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Rozmaringom nekem is van kétféle legalább tíz éve, takarás nélkül.

Az elhelyezés a lényeg. Mindegy, hogy déli vagy északi oldalon, de házfalhoz közel (fél méterre), de mindenképpen 1 m-en belül, és lehetőleg két házfal, vagy házfal és tömör kerítés találkozásánál.


A magvetésre nekem az a módszerem, hogy virágládába, virágföld + kerti föld keverékébe. Az érzékenyebb növényeknél, meg aminél nem fontos a koraiság, inkább április közepén szabadban, félárnyékos helyen (de ládába), vagy bent március közepén, aztán kelés után nappalra kintre vagy világos előtérbe, ha a klíma engedi.

Azért jobb ládába, mert így jobban figyelemmel kísérhetjük, nem szárad ki, nem öli el a gyom.

2014. febr. 22. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!