Kezdőoldal » Otthon » Kert » Ez tényleg hatásos a növények...

Ez tényleg hatásos a növények növekedésére vagy átverés? Tehát ezzel lehet fűszernövényeket, paprikát termeszteni lakásban télen?

Figyelt kérdés
[link]
2014. jan. 13. 05:42
 1/5 anonim ***** válasza:

Ez tényleg hatásos valamennyire, de nem pótolja a napfényt - csak arra jó, hogy télen ne pusztuljanak el benn a növények.

Természetesen lehet csak ilyen világítás mellett is növényeket termeszteni, de akkor nem EGY ilyen lámpa kell, hanem rengeteg ( ha jól emlékszem, m²-enként 30 vagy 50), és akkor már nem annyira éri meg. De erre inkább ezt szokták használni:

[link]


Viszont egy valamirevaló méretü LED-panel akkor már kisebb vagyonba kerül, ezért leginkább csak profi kertészeteknek kifizetödö.

2014. jan. 13. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Néztem ugyanezt igen, 16fontért, ez nagyon sok amennyiért adja, itt van ugyanez 15.79ért/db: [link]

De jobban utána néztem és állítólag nem hatásos, csak minimálisan...


Helyette inkább ez (képeken ezt is láttam növényekhez, illetve akvarisztikában a 6400K-t javasolják, de ugye itt még kell a 2700K tartomány is):

[link]

ez virágzáshoz,

ez pedig növekedéshez:

[link]


Csak tényleg nem tudom, hogy hatásos-e, immáron a második...

Sokan írták a piros kék fényre, hogy becsapás, készteti a növényt hormonok termelésére, de nem jó..

2014. jan. 13. 09:21
 3/5 anonim ***** válasza:

Ezek jobbak, de csak ezekkel nem lehet a növényeket nevelni, csak kiegészítöként ajánlottak. (Huszon-pár éves tapasztalat)

Ha ablakban tudod tartani a palántákat, akkor hasnosak lehetnek, amennyiben max. 30 cm-re tudod elhelyezni a növényektöl és naponta 12 órát be vannak kapcsolva, de egyedül ezekkel nem tudod öket felnevelni, hell hozzá a természetes fény is, ami nagyságrendekkel több, mint ezek a lámpák amit adni tudnak.

2014. jan. 13. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
2014. jan. 13. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

A komolyabbat vettem meg a végén, a 6400K és 2700K energiatakarékos égőket, ami 2800Ft volt darabja, 2db 6400K, azaz kék tartományú égőt és egy 2700K, azaz piros tartományú égőt vettem!


4napja használom őket, előtte az ablakban voltak!

Az ablakban semmit nem fejlődtek, míg az égők alatt 4nap alatt 1.5-2x akkorák lettek a növények, tehát szerintem hatásosak, a ledes vackok meg kamuk nagy részük.

Ezek az égők ha belenézel fehéret látsz (bár nem szabad belenézni), de alattuk enyhén kék, illetve enyhén piros fényt. Magyarországon nagyon drágák ezek az égők, 2-3x drágábbak, illetve láttam olyan helyen is ahol 15ezerért árulták ugyanezeknek az égőknek darabját!


Szóval gondoltam megosztom! 3x 45W a teljesítményük, ami 3x 225W-nak felel meg!

2014. jan. 31. 02:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!