Kezdőoldal » Otthon » Kert » Belterületen ültethetek mogyorót?

Belterületen ültethetek mogyorót?

Figyelt kérdés
Azért kérdezem mert sok az allergiás mostanában és ha telibe ültetek 1600 négyzetmétert mogyoróbokorral akkor akkor tuti feljelentenek.

2014. febr. 26. 23:33
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Módszeresen csak 1000 nm alatt telepíthetsz én szerintem bármilyen egyféle haszonnövényt.
2014. febr. 26. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
És senki nem jelenthet fel mert allergiás a mogyorópolenre?
2014. febr. 26. 23:52
 3/7 A kérdező kommentje:
Tavaly vettem egy építési telket de végül úgy döntöttem hogy nem építkezek. De viszont jo volna ha kitermelné majd egyszer az árát és azt találtam ki hogy diót ültetek bele meg mogyorót.
2014. febr. 26. 23:59
 4/7 anonim ***** válasza:

Ha forgalmas helyen van a telek csinálj parkolót, nem hülyeség... Pécsen láttam ilyet, 150Ft-ot kért óránként a tulaj, már ha csak 10 kocsi parkol ott 4 órát, az már 6000huf instant, és nem 10 kocsi volt ott eddig akárhányszor jártunk ott, aztán semmit se kell érte tenni jóformán... :D


Amúgy telek méretétől függően, szerintem csak akkor van értelme beültetni mogyoróval, ha fixen jó áron túl is tudsz rajta adni, különben csak a fáradság lesz vele.

2014. febr. 27. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Feljelentés részét meg nem mondom biztosra, de nem hiszem, legalábbis van sok más növény is ami allergén anyagot termel, mégsincs tiltólistán.
2014. febr. 27. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Ezért nem jelenthetnek fel. Amúgy meg a mogyorónak a pollenje semmivel sem okoz nagyobb kárt, mint más növények, azokból meg mindenhol van, nem lehet mindent kiirtani, azért mert valaki allergiás. A termése veszélyes csak, de aki arra allergiás, annak a pollenjétől semmi baja nem lesz. A kettő egymástól független.
2014. febr. 27. 02:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Vágtál már ki valaha mogyoróbokrot, gyökerestül? Akkor nem akarnál ültetni ennyit.
2014. febr. 27. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!