Kezdőoldal » Otthon » Kert » Mennyi idő után ültethetek a...

Mennyi idő után ültethetek a régi fa helyére újat, ha a régi tönkjét petróleummal kiégettem?

Figyelt kérdés
Még nem történt meg, de most olvastam, hogy létezik egy szer, ami szivacsossá teszi a tönköt, amit aztán petróleummal átitatva ki lehet égetni.Mi erről a véleményetek?
2014. febr. 18. 17:32
 1/8 anonim ***** válasza:
Nem tudom, mi mindig kiástuk gyökerestül még akkor is ha az egy 50 éves diófa volt. Nagy meló, de nem kell vacakolni vegyszerekkel, dinamittal, traktorral, gombákkal, álmodozással.
2014. febr. 18. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Kiásnánk mi is, de körbe van térkövezve, csak egy 1x1 méteres üres terület van körülötte.
2014. febr. 19. 07:57
 3/8 anonim ***** válasza:
Még ott is megoldható hacsak nem a fa 30 cm átmérőjű. Láncfűrésszel körbe lehet vagdosni, csak a földet kell mindig elkaparni. Nem árt harang alakban ásni, hogy a vágások után ne egy 60 centis lyuk legyen, hanem maradjon meg az 1 méter átmérő. Ha minden jól megy, 80-100 cm-nél mélyebben nem kell majd dolgozni.
2014. febr. 19. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Nem tudom, milyen szerről van szó, remélhetőleg nem olyanról, ami az új fát is kinyírja.

Ha kiásod a tönköt valahogy, akkor akár egyből is lehet másikat, de a talajuntság (azaz, allelopátiás anyagok talajba kerülése) miatt 4-5 évig nagyon lassan (szinte sehová se) fog nőni, meg persze tápanyag se nagyon lesz neki.

A talajuntságot többé-kevésbé ki lehet kerülni, ha nem diófa megy a helyére.

2014. febr. 19. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Ja, a diót nem te írtad.

Szóval, valami más típusú fa legyen, azaz alma után ne alma vagy körte, szilva után ne szilva vagy sárgabarack, stb.

2014. febr. 19. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
ezt a szert,ami szivacsossá teszi a fát, azt hiszem a Megyeri Szabolcs oldalán olvastam (nem istenbiz.), de a nevét nem írta. Nekem diófa volt az előkertben, a háztól 2 m-re.Senki nem tudta megmondani mi baja lett, torzult hajtásokat hozott, minden évben egyre többet, kapott ilyen-olyan permetet, semmi nem használt. Először csak köcsögfának vissza lett vágva, hátha egészséges új hajtásokat hoz, de nem.Ezért ki kellett sajnos vágni.Egész mélyen körbeástuk, és sthíllel a föld felszín alatt úgy kb.20 cm-vel kivágtuk. De nagyon hiányzik, kellene valami a helyére, ezért gondoltam, hogy ha most tavasszal kiégetem a tönköt, akkor ősszel talán valami díszfát tehetnék a helyére. Rossz gondolat?
2014. febr. 20. 08:05
 7/8 anonim ***** válasza:
Ha nem teszi tönkre a talajt, akkor biztos jó, én még nem hallottam ilyen szerről, és kétlem, hogy lenne. Esetleg valami farontó gombával beoltva lesz szivacsos ismereteim szerint, de az legalább 3 vagy 4 év.
2014. febr. 21. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Bocsánat, nem a Megyeri Szabolcs oldalán, hanem az édenkert.hu-n olvastam erről a szivacsosodást okozó szerről.
2014. febr. 27. 17:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!