Kezdőoldal » Otthon » Kert » Még sosem kertészkedtem, de...

Még sosem kertészkedtem, de szeretnék konyhakertet, majd a későbbiekben pedig nagyobban gondolkodni. Hogyan kezdketnék neki mindehhez?

Figyelt kérdés

2014. febr. 27. 18:21
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Van hozzá helyed? Ásó és kapa kell, meg egy gereblye sem árt. Öntözni is kell majd, ami hálózatról nem olcsó játék - előny ha van kút, szivattyú és elég hosszú slag.


Az információ a netről összeszedhető, azon kívül csak kitartás és szorgalom kell hozzá.

2014. febr. 27. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim válasza:

1.kell egy kert.

2.ajánlatos,hogy be legyen kerítve

3.szerezz be eszközöket.ásót,villát,gereblyét stb

4.olvass ,kérdezz.

5.sok sikert

2014. febr. 27. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim válasza:
ja,a kutat kifelejtettem.nagyon fontos.
2014. febr. 27. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Haszonra viszont ne számíts, azonfelül, hogy tudod mit eszel.

A vetőmagok, és a permetezőszerek drágák. Ha rossz az időjárás, akkor alig lesz termésed.

2014. febr. 27. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Ásd fel a konyhakerted, gondolom nem akkora hogy szántatni kelljen, majd vegyél vetőmagokat, a csomag hátoldalán láthatod mit mikor kell, illetve hogyan vetni, valamelyiket szabadföldbe rögtön, ezeket kb márciustól szokás, attól függ milyen zöldség, némelyiket (pl.paradicsom,paprika) poharakba már rakhatod, aztán ha elég nagy már a palánta mehet ki a földbe. De jobban jársz ha egy kertészkedős oldalon olvasgatsz utána, ott mindent megtalálsz.
2014. febr. 27. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

És tudnál ilyen oldalt, vagy szakirodalmat mondani? :)


Kert van, bár nem nagy, felszerelés is, meg kút is van .. ezzel nincs gond, meg az ásásig még megvan :D... csak utána nme tudom, hogy hogy kell szakszerűen, melyik magot milyen mélyre, mennyire távol egymástól a növényeket, meg hasonlók :)

2014. febr. 27. 19:50
 7/11 anonim ***** válasza:

#6 - erre a magok csomagolásán is ki szoktak térni, de a neten is van leírás.

Én falusi gyerek vagyok, de pl. amikor kaptam pár tő málnát utána kellett néznem, mert azt mégse ültet olyan gyakran az ember - szóval google megnyit, "málna ültetése" kifejezésre rákeres és meg is vannak az ajánlott távolságok és egyebek.

2014. febr. 27. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Én is kezdő vagyok, ez lesz a 3. évem. Még nagy sikereket nem értem el, de a lelkesedésem töretlen.

Az egyik legfontosabb dolog szerintem, hogy a talaj legyen jó minőségű, tápanyag dús. Ha nem az, csak kínlódás az egész, alig lesz termés. Nekem sajnos nagyon homokos, szegény földem van, ez a fő oka a sikertelenségemnek, trágyát meg nem is olyan könnyű szerezni. Már azon gondolkodom, hogy komposztot fogok venni, amit beforgatok a földbe, de az lényegesen drágább.

Mindennek nézz utána (neten, forumokon), mit, hogy érdemes ültetni, mikor, milyen távolságra egymástól, milyen tápanyag igénye van...

Furott kút erősen ajánlott, valamint egy csepegtető rendszer kiépitése (tényleg nem drága, házilag könnyen összerakható)

Természetesen kell felszerelés (ásó, kapa..)

Kell egy permetező is, próbáltam én is biomódon termeszteni, de ez a gombát nem hatotta meg. Tescoban vettem pár ezerért egy gagyi kinai tizenvalahány literest (nem profi, de eldolgozgatok vele), már 2 évet kibírt.

Ha van kerted, akkor csinálj egy komposztálót, komposztálni mindenki tud, és lesz tápanyag utánpótlásod a zöldségeknek.

Idén valami hálót ki akarok feszíteni a konyhakertem felé, ami valamennyire felfogná a jeget (tavaly mindent kivitt, újra kellett ültetni mindent), plusz védené a növényeimet a tűző naptól (annyi fényt átenged, amennyi kell), illetve nem száradna betonná a föld.

Sok sikert.

2014. febr. 27. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim válasza:

vetőmag árán és a befektetett energián kívül nem is kell több, ha megfelelő fajtákat vásárolsz, akkor még a locsolással se kell bajlódni!

Általában inkább a bevált magyar fajtákkal próbálkozz, na a külföldi nemesítésekkel. Utóbbi ritkán él meg magyar klímán támogatás nélkül.

Persze ha van időd locsolásra, akkor meghálálják és sokkal nagyobb hozamot tudsz elérni, de alapjában véve a fajta megválasztással már kezdőkertészek is jó sikerélményeket élhetnek át.

2014. márc. 1. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:
Első évben nem is nagyon lesz kártevő, főleg ha a környéken se nagyon van kert.
2014. márc. 1. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!