Kezdőoldal » Otthon » Kert » Mennyi széna lenne az alábbi...

Mennyi széna lenne az alábbi füvekből?

Figyelt kérdés

A város határába vannak ilyen gyümölcsöskertek. A fene se használja őket, 1000-1500 m2-es telkeket lehet venni 50 ezerért. Még fák is vannak benne. Egyhúztába össze lehetne vásárolgatni 5 kertet, az 5-6-7000 m2. Arra gondoltam, hogy a fák alatt bevetném valami fűfélével, meg a rossz fákat kivágnám. Azok helyére nem ültetnék hanem vetnék valami szénának valót. De nem tudom, mennyi idő alatt térülne meg. Annyi időm van, hogy kaszáljam, meg elvessem, meg hazahozzam, itthon van egy nagy góré, oda beférne 25 köbméternyi.Nem tudom, megérné-e. Ha 1000 m2-ről le tudnák vágni évi 2x2-300 kg-ot, akkor a téli takarmányszükségletét fedezném vele. Meg vetnék egy kis takarmányrépát is. Nyáron meg a szomszédok is hozzák a füvet, meg az árkokat ha lekaszálom akkor nyárára meg van a kajája. A zabot meg megveszem.


Mit ajánlanátok, mivel vessem be? Trágyázni évente megszórnám jól összeértett csirke-disznó-lótrágyával. Amúgy rendkívül jó minőségű feketeföld, a telkek egy részén fúrott kút is van, áram is, így akár locsolás is megoldható. Felszerelésem van hozzá, csak földem nincs, mármint a locsoláshoz. A fákból is jönne egy kis pénz, általába annyi cefre összejön, így akikkel beszéltem, hogy első évbe kiegyenlíti az árát. Meg ha kiveszem a fákat, akkor az mind 2-3 évi tüzelő, az megint 200.000 Ft. Körbe szőlő lugas, mert szőlőm az van már vagy 200 tő, aminek hely kell. Azon is lesz pár éven belül vagy évi 4-500 liter bor, az is ott van hogy közel 100.000 Ft. Ja, én mindent permet meg vegyszerek nélkül csinálok. A lóval ki tudok járni a kertbe, szekérrel, így az is ingyen van. Időm hál' Istennek még van, tanulok, de jól fog a fejem, úgyhogy minden nap van szabadidőm.


2014. márc. 4. 18:31
 1/1 acelsziv ***** válasza:
lucerna. 10 évig adja a szénát.
2014. márc. 4. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!