Kezdőoldal » Otthon » Kert » Honnan tudnék régifajta...

Honnan tudnék régifajta kukoricát szerezni, vetni? Nem sok, egy nagy maréknyi kéne?

Figyelt kérdés
Legjobb lenne a fehér lófogú. De bármilyennek örülnék, csak hagyományos legyen. Meg nem ilyen csávázott boltira, hanem olyanra gondoltam, hogy van-e valaki, aki adna el kis mennyiségben? A környéken senkinek nincs. Az összes öreget megkérdeztem már, de már senki nem foglalkozik vele, mert géppel vetik a hibrideket. Most még csak egy kiskertet akarok bevetni, hogy jövőre már legyen több magom. Nem tud valaki segíteni?
2014. márc. 6. 19:20
 1/5 anonim ***** válasza:
Hát ha lakhelyet írtál volna lehet többet tudtunk volna mondani, flauban itt van bőven kukorica például.
2014. márc. 7. 02:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Nekem van egy fél cső kukoricám, még az egereim miatt hoztuk vidékről, ők viszont már elpusztultak, így nincs rá szükségem. Nem tudom, hogy kikelne-e, ha elvetnéd, kb. 2 éve már itt áll (Bp., Újpest). Ha kell, szólj. :D
2014. márc. 7. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Hát kedves első, már van olyan hivatal, hogy Posta. De nem ez a lényeg. Mert írhattam volna, hogy Hajbú-Biharban. Csak már végigkérdezgettem az ismerősöket, de senki nem tudott még csak mondani se olyat, ahol az igazi fehér lófugú lenne. (a bőtermő) Olyat meg én is iserek, aki "igazi, hagyományosat" akar nekem adni, közel vetőmag árba, a jó sárga színűt, tavaly ugyan onnan vettük a vetőmagot. (hibridet...)
2014. márc. 7. 23:19
 4/5 anonim ***** válasza:
Azt hiszem, a tápiószelei Növényi Diverzitás Központnak van, keress rá a neten, ők szoktak küldeni ingyen hagyományos növényeket, ill. inkább magokat. Bár lehet, hogy már lejárt a határidő, nem kísérem figyelemmel idén.
2014. márc. 8. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
ott már lejárt az igénylés.
2014. márc. 9. 10:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!