Kezdőoldal » Otthon » Kert » Kukoricát mikor kell elültetni?

Kukoricát mikor kell elültetni?

Figyelt kérdés
2014. jan. 30. 15:51
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Vetni kell, és április-májusban.
2014. jan. 30. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Most még korai,várj vele néhány hónapot.
2014. jan. 30. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Április második felében,május elején .A száraz időjárás miatt ez a biztosabb.
2014. jan. 30. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
69%

és bizony még palántázni is lehet.

google a barátod

2014. jan. 30. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

A nagyszüleimtől azt tanultam, hogy a kukoricát Szent György napja (ápr. 24.) előtt nem szabad vetni!


De persze mindenhez szerencse is kell. A tavalyi évben a március 15-ei hófúvások után a piacon egy nénike árulta nagyon olcsón a paradicsom és paprika palántot, március végén. Senki nem merte venni tőle, mert 10 napja még havazott. Mivel nagyon olcsón adta, és több fajta is volt, bevásároltam nála. Úgy gondoltam, kétezer forintot kockáztatok, ha lefagy, veszek újat. Nos mind megmaradt, csak a pajor döntött ki vagy hármat, de nem fagyott meg, és olyan korán volt saját paradicsomom és paprikám, mint még soha...

2014. jan. 31. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Saját termésű magot szoktam már április elejétől vetni, ha véletlenül baja lesz, majd megy a helyére másik, ez lesz a korai. De drága boltit csak április végén.

Amit a piacon látni nagyon korait, az mind palántázott. (Láttam már április közepe előtt 30 centiseket kipalántázva, azt még én is korainak találtam, de szerencséje volt az illetőnek, nem fagyott el.)

2014. febr. 2. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!