Kezdőoldal » Otthon » Kert » Mi történik ha én nem vetem...

Mi történik ha én nem vetem el a büdöske virág magvakat cserépbe és ha helyette ki a kertbe vetem el a magokat ahová a palántákat kéne palántázni 1 hónap múlva?

Figyelt kérdés

Szikla kertet készítettem és bele szeretném vetni a magokat mert ha 1 hónap múlva bele kell ültetni akkor feltúrom az egész helyét és a kavicsok elmodulnak a helyéről sőt sokkal kevesebb virág férne úgy így meg olyan sűrű lesz ahogy vetem.

Márciust ír a tasakon vetési időnek de kióltetésnek már áprilist.

Megkockáztatsam?



2014. márc. 9. 17:30
 1/7 anonim ***** válasza:
Semmi különös. Későbben fog virágozni.Egyébként az ősszel önmagátol elszóródott magok is ki fognak kelni.
2014. márc. 9. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 Froncsi ***** válasza:

Nyugodtan vessed el, a természetben sem fóliasátrakban szaporodnak először a növények, és nem palántázzák magukat ki késő tavasszal.

A kelési arány persze valószínűleg rosszabb lesz, ha szabad földbe veted, illetve a virágzás is hetekkel tolódni fog.

2014. márc. 9. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Én tavaly a helyére vetettem büdöske magokat.Gyönyörűen kikeltek, szépen virágoztak. Sőt 1m magas büdöskéim lettek, uh sziklakertbe csak óvatosan, csak olyat ami tuti kicsi marad.

Én úgy kaptam barátnőmtől, hogy ő is csak kapta valakitől nejlon zacsiba, tehát nem volt semmi infó róla. Gyanútlanul a dáliák köré szórtam el a magokat, hát nem sok látszott a dáliákból. :)

2014. márc. 9. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Tutira kicsik a büdöskék csak 1 más fajta van az 1 méter magasra nő, de azt mellé fogom vetni.
2014. márc. 9. 19:37
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszi a válasazokat holnap vetek!
2014. márc. 9. 20:23
 6/7 anonim ***** válasza:

Holnap még ne vesd el, csak március végén, április elején.

A márciusi melegágyi vetés azért van, hogy korábban el lehessen vetni, mert most még rossz ahhoz az idő (bár az idei tél elmaradt).

2014. márc. 9. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Ma mi is elvetettük,a földben nem fagy meg a mag .Mire az kikel már nem lesznek nagyon hidegek .
2014. márc. 9. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!