Kezdőoldal » Otthon » Kert » Kullancsok ellen valami praktika?

Kullancsok ellen valami praktika?

Figyelt kérdés
Tele van sajnos a kertünk kullanccsal és nem csak a kutyák vannak tele vele (már kaptam nyakörvtől, a cseppeken át mindent), de sajnos mi ránk is másznak néha. Esetleg van valami növény, vagy természetes jellegű megoldás, ami elűzi őket a kertből?

2014. márc. 16. 22:42
 1/6 anonim ***** válasza:
65%
A kullancs a magas füvet szereti. Nálunk a rendszeres fűnyírás bevált.
2014. márc. 17. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszi, de nálunk még csak fű sincs, csak sok bokor, meg fa. :(
2014. márc. 17. 11:45
 3/6 anonim ***** válasza:

"Tisztelt Érdeklődők!


Indokolt fertőzöttségi mértéktől alkalmazzanak vegyszeres rovarírtást!

Kifejezetten ilyen célra nincs engedélyezett szer, de több növényvédelem használt vegyszer hatékony lehet. Eljárás során nagyon fontos a kezelendő terület növénnyel való borítottsága illetve annak magassága , sűrűsége. Dimetoát hatóanyagú vegyszer /Danadim Progress / 15ml vegyszer adagolás 10 L vízhez jól írtja a rovart. A permetezéses kezelést többször kell ismételni a teljes kezelendő területen, mert jelen esetben kontakt szerként fog érvényesülni , valamint a lombozat között fog a párolgás miatt némileg "gázosodni".

A Cyperkill sem rossz megoldás, csak önmagában nem megfelelő. A szer egy másik szerrel való kombinálásával annak hatását fokozza.

Gázosodó hatású vegyszerekkel is hatékonyan lehet védekezni, de ezek felhasználása kizárólag az ide vonatkozó jogszabályok betartásával lehetséges.

Lehetséges permetszerként még a Dursban Delta CS lehet megpróbálni ugyanis rendkívűl jó légzési méreg.



Most hogy így nyár vége van, ismét megjelentek nálam is a kullancsok. Végeztettem kullancs irtást az udvarban, ami tényleg nem került sokba, és igen csak meglepődtem az irtás hatásosságában. Szerintem ha valakit tényleg érdekel, nyugodtan érdeklődjön a rovarirtas.gyor@gmail.com címen

Korrekt segítséget kaptam."


[link]

2014. márc. 17. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Ja! Vegyszert neki! Az visz mindent, de nem számít...
2014. márc. 17. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2014. márc. 18. 00:48
 6/6 hell-ikon ***** válasza:

Kedves Miquel!


Van az a terület fertőzöttségi szint, amit már nem szabad figyelmen kívűl hagyni, akármennyire is ágáll az ember a vegyszerek használata ellen.


Nyilván te szívesen szedsz ki a kutyádból, macskádból, családtagjaidból napi szinten 2-3 kullancsot, de van aki nem... és akkor még a kullancs által terjesztett kórokozókról már ne is beszéljünk...


Ott van pl. a babézia ami 24 óra alatt képes elvinni a kutyát, ott van a Lyme kór ami embert és macskát is fertőz, aztán vagy megússzák élve, valami súlyos szövődménnyel vagy nem... soroljam még?


Értem én, hogy zöldek vagyunk, de azért na.... a ló túloldalára sem kell átesni. Ugyanígy igaz ez a vegyszer használatra is persze.

2015. ápr. 18. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!