Kezdőoldal » Otthon » Kert » A most kapható virághagymákat...

A most kapható virághagymákat mikor kell ültetni?

Figyelt kérdés
Szeretnék szép színes virágokat a kertbe pl nárcisz tulipán... De fogalmam sincs mit hogy kell a hagymákkal csinálni hogy ne menjenek tönkre. Sose ültettem ilyet. Valaki segítene nekem??
2014. márc. 18. 10:48
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Hát a nárciszt, tulipánt pont ősszel kell ültetni, és jövő tavasszal lesz belőlük virág.

Ilyen őszi ültetésü még pl a hóvirág, krókusz,örmény gyöngyike,jácint.


Amit ilyenkor tavasszal ültethetsz az a cigányvirág, kardvirág, csillaghagyma, liliom, dhália

2014. márc. 18. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

De amúgy a hagymák csomagolásán rajta van hogy mikor kell ületni, milyen mélyre.


Azokat amiket most ültetsz , már el is ültetheted.Gondosan locsolgasd minden nap.Viszont ezeket ősszel fel kell szedni.

2014. márc. 18. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
És muszály ki a földbe vagy jó virágládába is? És amiket az első írt azokat is fel kell szedni?
2014. márc. 18. 12:47
 4/7 anonim ***** válasza:
Attól függ. Begóniagumót is lehet kapni, az pl. kifejezetten jó virágládába. A dália, cigányvirág, kardvirág, pókliliom és az előbb említett begónia úgy tudom, nem télálló. Ilyen szempontból teljesen vegyes a kínálat, mert a ciklámen, szívvirág, korbácsliliom, szellőrózsa, csillagfürt, zefírvirág télálló, a jácintorchidea talajtakarással, de télálló. A sisakvirág télálló és rendkívül mérgező, szóval nem árt egy picit utánaolvasni a dolognak ;)
2014. márc. 18. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Ha olyan hagymát ültetsz amit nem kell mélyre ültetni és nem nő magasra, akkor nyugodtan mehet ládába.

A kardvirág azért körülményes ládába, mert megnő 1-1,2 méter magasra, eldől a láda.Meg kell 15cm mélyre ültetni, ami alá azért még kell föld, tehát min. 30cm mély láda kell.


De tulipánnál, nárcisznál, jáccintnál nincs ezzel gond, ezeket árulják is cserepesen.

2014. márc. 18. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Csak tulipánt és nárciszt szeretnék kintre. Ha pl jácint szeretnék cserépbe akkor azt hogy csináljam?

Valahol azt olvastam hogy úgy csinál a virághagymával hogy iskola végén félszedi iskola kezdéskor ugye ősszel akkor meg kiülteti. És állítólag nem mentek tönkre neki. Ezt lehet tulipánnal és jácinttal is? Azt nem tudom az illető konkrétan milyen virággal csinálja ezt.

2014. márc. 18. 23:29
 7/7 anonim válasza:

Ezeket ősszel vedd meg, ültesd cserépbe kb 10cm mélyre, minimálisan öntözd meg és tedd hűvös helyre. Fagyokig lehet az erkélyen is. Pár hét múlva elkezd hajtani, akkor lehet melegebb és világosabb helyre tenni, és óvatosan öntözni. Mivel hagymás, abban tárolja a vizet, így a túlöntözésre érzékeny. Növekedési időszakban azért több víz kell neki, ne száradjon ki a föld körülötte.

Más dolgod nincs nagyon vele, szépen ki fognak virágozni. Előbb a jácint, később a tulipán.

Elvirágzás után ne vágd le rögtön, meg kell várni mindkettőnél, hogy leszáradjanak a virágok és a levelek is. Közben egyre kevesebb vizet kell adni. Ez több hónapig is eltarthat. Ha csak cserépben neveled, nem fogod kiültetni, akkor a leszáradást követően vedd ki a cserépből és szárazon pl egy papírzacskóban tárold egészen őszig, amikor újra cserépbe ülteted.

2014. ápr. 23. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!