Kezdőoldal » Otthon » Kert » Egy hektár földbe hány tő...

Egy hektár földbe hány tő földieper fér el?

Figyelt kérdés
földieper, eper
2014. márc. 31. 01:21
 1/9 anonim ***** válasza:
Erre csak akkor lehet válaszolni, ha tudod mekorra téállásra ülteted a növényt. Egyébként, ha ennek a kiszámítása gondot okoz, akkor ne akarj ekkora területen gazdálkodni.
2014. márc. 31. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Számításaim szerint kb. 35000, csak érdekel olyan véleménye akinek van tapasztalata.

Másrészt ennél sokkal nagyobb területen fogok gazdálkodni.

2014. márc. 31. 14:15
 3/9 anonim ***** válasza:
0%

Amíg nem tudod hogy nem földieper, hanem szamóca a neve, ne is kezdj bele!

A te számításaid pedig a legelső google találaton alapulnak. Picit komolyabb agrárismeret kellene ehhez, nem csak belevágni tudatlanul, már ne haragudj. A szamóca a málnához hasonlóan mondjuk azt hogy kényes növény, öntözni kell, és sok egyéb, ezt pedig nem fogod kitalálni magadtól.

2014. márc. 31. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Földieper vagy szamóca lényegtelen hogyan hívjuk!

Vidéken élek, tudom miből áll a növénytermesztés.

Az agrárismeretem elég lesz hozzá. A lényeg hogy belevágsz és csinálod, a hibáidból pedig tanulsz.

Aki túl sokat meditál az nem jut sehová.

2014. márc. 31. 16:42
 5/9 anonim ***** válasza:
Igazad van, el kell kezdeni! Én nyár végén fogok ültetni folytontermőt, a szomszédét kóstoltam, teljesen jó! Igaz kevesebbet (10 méter hosszú bakhát 3 sor eperrel), de én is gondolkoztam rajta, hogy veszek 1ha területet és belevágok!
2014. márc. 31. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Menet közben úgyis kialakul minden, sok sikert hozzá.
2014. márc. 31. 23:58
 7/9 anonim ***** válasza:

#3 vagyok

Ha agrárismeret nélkül vágsz neki, akkor sok helyen el fogsz akadni. Nem úgy működik hogy majd kitapasztalom.

Meg kell tervezni az egész támrendszert, az öntözési rendszert hogy fogod kialakítani, mert utána ezeket nem, vagy csak nehezen lehet változtatni ha elszúrtad az elején. Érdemes legalább 1m-es sorközzel dolgozni, így lesz ~90 sorod, hisz gondolom nagyobb művelőközöket is szeretnél benne hagyni ha komolyabb eszközzel mennél ki a területre. A tőtávolság függ a művelési módtól illetve az adott fajta igényétől és tűrőképességétől is.

Vegyél 1-2 általános gyümölcstermesztéssel kapcsolatos, illetve szamócatermesztéssel foglalkozó szakkönyvet, azt tanácsolom.


Hidd el, a régi szemlélet, miszerint majd rájövünk hogy kell csinálni és akkor jó lesz, nem működik. Agrármérnökként mondom mellesleg...

2014. ápr. 1. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Az agrármérnökök támrendszer mellett nevelik a földiepret?
2014. ápr. 4. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Általános, kialakuló kertészetben eldöntendő dolgokat írtam le, nincs semmiféle tapasztalatom szamócatermesztésben, viszont kétségkívül relevánsak az általános dolgok is!
2014. ápr. 6. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!