Kezdőoldal » Otthon » Kert » Mennyi kukorica teremne jó...

Mennyi kukorica teremne jó fekete földbe? Egy hektár,10 éve parlagon van.

Figyelt kérdés
Én 8-10 tonnát tudtam, de mindenhol 4-5-6 tonnát találok. Ez elég jó föld, meg jó pihent is, meg meg is lenne ganézva. Első évekbe hozna egy 8-10 tonnát? Mert eladni nem akarom, a szomszédok meg szóltak érte, hogy jó lenne ha rendbe lenne tartva. Tavaly előtt még kaszálták, csak beteg lett az ember felesége, eladta a lovakat, és nem kell neki a széna. Úgyhogy vagy bevetetem idén, vagy el kéne adni, de nincs is 1 Ha, csak 0,89 Ha. Így még támogatást se adnak rá. De ahogy számoltam, hogy évi 40 mázsával 160 ezer Ft, a ráfordított költségek meg 120-130.000 Ft. Ennyiért nem éri meg. De 80-100 mázsával már 3-400.000 Ft. Annyiért meg megéri. Eladni eltudnám.
2014. márc. 4. 19:53
 1/2 anonim ***** válasza:
Ha szárazságtűrőt vetsz, akkor talán lesz 7t. Amilyen vacak volt a tavalyi nyár eső szempontjából, sok jóra ne számíts. Nem csak az AK értéken múlik.
2014. márc. 4. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
És ha locsolnám? Valahol van rajta egy fúrottkút.
2014. márc. 5. 07:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!