Kezdőoldal » Otthon » Kert » Dinnyetermesztés, jól csinálom...

Dinnyetermesztés, jól csinálom? ( Háztartásbeli teremsztés, nem ipari )

Figyelt kérdés

Nos ülettem dinnye palántákat már kb egy hete, szépn bujkálnak kifelé :) Jó komposztált földkeverékbe palántáltam őket, cserepekbe, bent tartom őket tető ablak alatt.


Roszabb időkben 2 db 12V-os spot lámpával tolom nekik a fényt, öntözni öntözöm őket.


Kiültetésüket majd Május 10-15.én tervezem


Baby sugar féle görögdinnye és ananász izű sárgadinnyéket ültettem :)


Tanácsokat várnék, hogyan tudom majd még jobbá tenni a termést?? :)



2014. ápr. 6. 15:02
 1/5 anonim ***** válasza:

Ha kiülteted esetleg egy nagyon kevés műtrágyát adhatsz nekik de tényleg csak nagyon kicsit nehogy elrohadjon mind. Az is csak plusz tápanyag végett legyen. Öntözni kell mint a barom, nagy dinnyékre ne számíts amit a boltokban kapsz én akárhányszor próbálkoztam dinnyével, a legnagyobb is éppen csak egy kézlabda méretű lett. De finom volt végül is.

A lényeg az hogy a kertbe elsősorban olyan helyre ültesd ahol jól megteremnek a tök félék, lehetőleg minél több napfény érje, és ha esetleg már szépen alakul rajtuk a termés akkor időnként nagyon óvatosan célszerű megforgatni hogy arányosan érjen be, elég naponta egy picit elforgatni.

2014. ápr. 6. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Kiültetve is sokat öntözd. Meg tápozd is, ha nem trágyáztál ősszel.

Ahol fa van a láthatáron, oda ne ültesd.

A forgatást nem szereti.

2014. ápr. 6. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

[link]


Már ilyenek a palántáák :)


Átültessem őket nagyobb cserépbe? Vagy nem sérül így a gyökerük?

2014. ápr. 16. 20:31
 4/5 anonim válasza:
Nagyon fel vannak nyulladva! Kevés nekik a fény! Egy kis fóliasátort tudsz nekik építeni kint akkor inkább tedd be alá! Megköszöni! Estére meg vidd vissza házba. Amúgy meg DINNYÉT NEM SZABAD FORGATNI.
2014. ápr. 22. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Nem fontos fólia sem. Nappal nyugodtan ki lehet vinni őket. Most ez a borongós idő pont jó a kiszoktatáshoz, a felhőkön keresztülszűrődő UV edzi őket. 2 ilyen nap, utána már nem fordulhat elő napégés.

Persze, ha tudsz neki szűrt fényt biztosítani a kiszoktatáshoz, akkor nem fontos most kivinni, mert melegben azért csak gyorsabban nőnek.

Ki kell egyelni őket, és nagyobb edénybe ültetni.

2014. ápr. 22. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!