Kezdőoldal » Otthon » Kert » Vízelettel öntözni a növényeke...

Vízelettel öntözni a növényeket? (piszoáros-szikkasztós rendszer külön erre? Főleg nyáron lenne hasznos)

Figyelt kérdés

Szóval elgondolkoztam, hogy egyetlen wc lehúzással 5-10 liter víz megy le és általában ezzel együtt fél liter vízelet.


Ez több mint tökéletes higítás.


Ráadásul naponta 1x van általában nagydolgom, max 2x és általában, ha sokat iszom, 5x6x kisdolgom.


Ez napi 25-50 liter víz, és vízelet.


Nos én arra gondoltam, hogy csinálok a kertben egy vízöblítős piszoárt, és az abból lefolyó vízeletet elszikkasztom a növényeim között. Mondjuk félek, hogy a csőben elszaporodhatnak a baktériumok, de a vízelet steril...


Ráadásul én szeretnék valami civilizált megoldást erre, tehát nem azt, hogy megyek oszt kannából öntöm higított a húgyot a paradicsomtőre.... tehát a piszoár-csatorna-szikkasztás elvileg jó lehet.


Valaki tudna segíteni?


2014. ápr. 11. 21:23
 1/2 A kérdező kommentje:
A szikkasztó csöveket körülbelül 20-30 centire ásnám be az ágyásokba, így ha be is fertőződnek, a talajlakó baktériumok elvileg ártalmatlanítanák. És hiigénikus lenne.
2014. ápr. 11. 21:27
 2/2 anonim ***** válasza:
Ilyen megoldásokat már alkalmaznak, de elsősorban hidrokultúrás rendszerben. Talaj esetében tekintettel kell lenni a megfelelő növényválasztásra, mert a túl nedves talaj nem kedvező minden esetben, különösen, ha nem biztosítható a tökéletes és gyors szikkasztás és előfordulhat pangó víz, ami a talajban nem kedvező.
2014. ápr. 11. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!