Kezdőoldal » Otthon » Kert » A növényeknek milyen tápanyago...

A növényeknek milyen tápanyagokra van szükségük?

Figyelt kérdés
Minden tápanyagot írjatok le ami kis menyiségbe is kell nekik.Tanyán élek;vannak földjeim nem rég 2 éve kezdtem a gazdálkodást ugyhogy városiak ne is próbáljonak okoskodni :) A legalapabb tápanyagokat tudom mint a nitrogén foszfor stb.. de ezeken kívülmég mire van a növénynek szüksége.

#növény.tápanyag
2014. ápr. 12. 17:18
 1/6 anonim ***** válasza:

Bár én városi vagyok, azonban a kérdés önmagában kicsit önhitt. Az a helyzet, hogy van olyan növény amelyik megfullad a káliumtól (kálisó) és van olyan, amelyik igényli. Vagyis azt leírni, hogy a növények nitrogént, káliumot, foszfort, kálciumot és esetleg vasat, magnéziumot sbt igényelnek és ugyan olyan mértékben az nem lenne igaz, sőt káros. A műtrágya meg egyébként is csak kiegészítésre jó. Az adott zöldségnek a tápanyagigényére vonatkozóan számtalan táblázatot találsz a neten, senki nem fogja leírni neked a 30 féle alapvető növényre vonatkozó ajánlást.


Kezd a borsónál: [link]

2014. ápr. 12. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Szinte az összes kémiai elemre szükség van. A kérdésben is jelzett makroelemek mellett nagyon kis mennyiségben u.n. mikroelemekre is szükség van. Ezek általában jelen vannak a talajokban és csak nagyon szélsőséges esetben hiányzanak, akkor viszont a növények "hiánytünetekkel" reagálnak. Vas, cink, réz, bór talán a legismertebbek. Hiánytünetekre lombpermetezéssel is lehet pótolni a hiányzókat. Komolyabb gondot okozhat a régi meszesgödör helye, ahol súlyos klorózis (sárgulás) léphet fel.
2014. ápr. 12. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
... és ugyebár ott a vetésforgó. Nem véletlenül vetnek a borsó után nitrogénigényes növényeket mint pl a tökfélék.
2014. ápr. 12. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat és a linket :)
2014. ápr. 12. 19:14
 5/6 A kérdező kommentje:
Kukorica tápanyagaira akartam "kitérni"
2014. ápr. 12. 19:15
 6/6 anonim ***** válasza:

A kukorica fajlagos tápanyagigénye: N=25kg, P2O5=13kg és K2O=22kg.

Ha szerves trágyát használsz műtrágya helyett akkor a mikroelemek kijuttatását is megoldottad. Ha kiegészítő tápanyagellátásban gondolkozol, vizsgáltasd be a talajod minőségét és tápanyag-szolgáltató képességét, és aszerint, illetve a várt terméshozam mennyisége alapján tudsz pontos értéket számolni, mert a fajlagos igény az 1t szemtermés kinevelésére vonatkozik!

2014. ápr. 13. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!