Kezdőoldal » Otthon » Kert » Akkor már ki sem fognak kelni...

Akkor már ki sem fognak kelni a virágmagok mert hamarabb elvetettem 1 hónappal?

Figyelt kérdés

Én készítettem egy sziklakertet és bele vetettem a magokat március elején, itt ott jöttek ki büdöske virág magok és egynyári törpe szegfűk, de sajnos nagyon kemény a föld és ha nincsen locsolva 4 napig akkor kirepedezik a föld.

Ahol kibújtak a növények ott kb akkorák mint ahol 2-3 hete lettek elvetve a magok.

Én 11 zacskó magot vetettem egy méter magam és másfél méter széles sziklakertbe és örülök ha 20 szál ki van bújva.

Mit gondoltok a többi már nem fog kibújni a jó időre napsütésre?

Egyformán nőnek ezek a büdöske virágok, esetleg nem e később bújik ki a többi?

Kb fél cm magasak és még nincs csak 2 levelük.



2014. ápr. 15. 16:32
 1/2 anonim ***** válasza:
Majd beindulnak amikor nekik jó. Eső tényleg nem sok volt és ha csírázás alatt kiszárad, akkor onnan nincs tovább. Sok múlik a magok frissességén is. Van amikor a 3-4 éves magok már csíraképtelenek.
2014. ápr. 15. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Egy kerítés tövében a büdöskét nem is kell vetni. Az elmúlt évben elvirágzott növények elhullott magjait nem győzi kiritkítani az ember. Persze van olyan év, amikor kifagynak vagy kiszáradnak.

Nade egy sziklakert egészen más. Ott valami koncepciónak csak kellett lennie. Meg valami öntözési technikának. Biztosan nem úgy gondoltad, hogy elvetsz 11 zacskó magot, és ezzel egy évre letudtad a témát...


Minden virágmag csomagolására rá van írva, hogy mikor kell elvetni. Az is, hogy milyen mélyre. És a vízigény is szerepel a zacskón.

El kell, hogy keserítselek, de ha esetleg nem csak túl korán, hanem túl mélyre is vetetted, és kelés közben a föld megkeményedve fölötte, bezárta a magot, és a kis csíra a kérges földet nem tudta áttörni, akkor az elvetett kétezer magból sajnos ezerkilencszáznyolcvanat tönkre vágtál...


Amúgy ez nagyon gyakori hiba. Hiába van leírva egy virágmag zacskóra szinte minden, aki megveszi, el sem olvassa, vagy nagyívben tesz rá. Utána meg várja a csodát...

2014. ápr. 16. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!