Kezdőoldal » Otthon » Kert » Ma vetettem el Trinidad...

Ma vetettem el Trinidad Scorpion Moruga Red, yellow, és Habenero Surinan Red Chili magjaimat! A kiültetés az szabadföldbe avagy nagyobb cserépbe történjen? A nagyobb palántákra értem! Késve érkeztek meg magjaim . Nem késő már egy kicsit?

Figyelt kérdés

2014. ápr. 16. 01:41
 1/9 anonim ***** válasza:

Szabad földben sokkal jobb termés várható.

Elég késői már a magvetés palántaneveléshez, de nem tudsz mit tenni. Ilyenkor már a szabadföldi magvetés ideje van.

2014. ápr. 16. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Szezon végeztével balkon ládába átültethetőek ?mert azt olvastam hogy egy növény 2-3 évig is eléldegél...sztem csak a cserepes! de mind1! :D
2014. ápr. 17. 00:00
 3/9 anonim ***** válasza:

Balkonládába nem fér be a gyökere. Valami 5 l körüli cserép vagy vödör kell neki.

Világos, hűvös helyen áttelel gond nélkül, nekem is voltak már 2 éves paprikáim.

2014. ápr. 17. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 jampecka válasza:
Nekem paprika termesztő javasolta, hogy ha nem muszáj, ne is ültessem márc. vége, ápr. eleje előtt a magokat,mert így ha kikel, hamarabb erősödik a palánta....(ha csak nem akarok mini melegházat csinálni a szobában a magoknak) A szabadföldi tényleg többet terem, de nekem 10 literes cserépben van egy tő (fa! :) ) Habanero orange-om, az idén már harmadik!! éves... At első évben gyengén, a másodikban extrát termett, most kíváncsi vagyok, megmarad-e és harmadjára hogy fog virágozni, ill. teremni.....
2014. ápr. 18. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
értem.... kíváncsi vagyok kikelnek e a magjaim ... 30 magból csak lesz valami! csináltam nekik egy húsos ládában melegházat(cserepekbe 10-10-10 mag szerves laza földbe ..előtte jól beöntöztem) az egyik üres szobánkban! csak azt nem tudtam még sehonnan kideríteni hogy csírázásig (ha esetleg lenne) hányszor locsoljam? volt már sokféle palántám... de íj különlegességekkel nem próbálkoztam még! Mert azt olvastam hogy rettentően kényes növénykék ezek...!Habanero orange az milyen erősre sikeredett?
2014. ápr. 18. 21:27
 6/9 anonim ***** válasza:

Csírázásig egyszer locsold: amikor földbe teszed őket.

Melegben 10-14 nap alatt kibújnak. Ha a föld teteje száraz lesz, az nem gond, sőt jó, a gombabetegségek megelőzésére. Csak akkor öntözz, ha a mélyebb részek is száradni kezdenek. És akkor is alulról, tányérba öntött vízzel.

A lakatlan szobából vidd át a legmelegebb szobába a cserepeket, láda nélkül, csak úgy szabadon. Ha van még fűtés, akkor mellé, ha nincs, akkor ablakba, hogy süsse a nap, különben több hét is lehet a kelés, ha hidegben tartod.

Amint kikelnek, tedd ki őket a szabadba (némi szoktatással, szűrt napfényre két-három napig), hogy erősödjenek. Ilyen meleg időben egyébként is jobban nőnek kint. A nap nem csak melegíti őket, hanem az UV-vel fertőtlenít is.

2014. ápr. 19. 06:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen...... ! :D
2014. ápr. 19. 09:52
 8/9 jampecka válasza:
Meglehetősen erősre sikeredett! :)
2014. ápr. 21. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Több mint a 3/4 e kibújt eddig szépen fejlődnek.....
2014. máj. 5. 07:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!