Kezdőoldal » Otthon » Kert » Van egy 12,5x60 méteres...

Van egy 12,5x60 méteres földterületem, és mivel lenne célszerű beültetni, hogy egy picike hasznom legyen?

Figyelt kérdés
Kezdő gazdálkodó lennék, s picikébe szeretném kezdeni, nehogy nagyot bukjak. Előre is köszönöm a segítséget. :-)

2014. ápr. 16. 15:54
 1/5 anonim ***** válasza:
Milyen fekvésű, milyen talajú? Van-e lehetőség öntözni?
2014. ápr. 16. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Kút van,így megoldható, barna föld a vége meg én inkább homokosnak mondanám 2 éve nem volt használatban s sztem keleti fekvésü
2014. ápr. 16. 17:38
 3/5 anonim ***** válasza:
Ha két éve parlagon áll, eléggé benőhette a tarack, vagy egyéb gaz. Ezek ellen vagy Glialkával, vagy csalamádé vetésével tudsz hatékonyan védekezni. Ha nem nagyon gazos, megpróbálkozhatsz korai krumplival. (Csakis koraival, amit nem kell permetezni.)Ja, áram van, búvárszivattyúnak?
2014. ápr. 16. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

A korai krumpli ellen leginkább az szól, hogy azt egy hónapja kellett volna földbe tenni...


A lényeg az, hogy mit tud eladni az ember. Ha kofának akarod féláron eladni, akkor 1-2 dolgot kell az egészbe, ha pedig kint tudsz ülni legalább heti 3 napot a piacon, akkor sok dologból keveset, mert egy dologból sok nem fog elmenni.

Kofa esetén meg kell kérdezni, hogy mit vesz át, mert hiába termelsz bármit, ha arra pont van szállítója.

2014. ápr. 17. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Mindenképpen érdemes minnél többmindent sajàt célra megtermelni, mivel amit te termelsz azon nincs ÁFA, kefeskedelmi árrés. A vetésforgó, illetve növénytársítás 2x- 5x annyi terméket jelent, de több kézimunkát jelent
2014. ápr. 20. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!