Kezdőoldal » Otthon » Kert » Maximum mekkora diófát lehet...

Maximum mekkora diófát lehet mindenestül átültetni?

Figyelt kérdés
Szeretnék egy szép nagy diófát a kertembe, de nincs rá 40 évem, míg megnő...

2014. ápr. 17. 04:40
 1/8 anonim ***** válasza:

10 éve ültettem egy husángot a kertbe, igaz jó pihent föld volt, de most kb. 6 méteres az a diófa.

Persze egész nagy fákatis lehet átültetni ha van rá anyagi fedezet:

[link]

2014. ápr. 17. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

"nincs rá 40 évem" miért ki akarod vágni?


Egy oltvány ültetést követő évben már teremhet mutatóba, 5 év múlva meg már vödörben kell számolni a termést (egy családnak elég) 10 év múlva már eladásra is jut.

40 év után már hatalmas, és gyakran már betegségek gyengíthetik, és közeleg a kivágás.


Ha vagy már 70éves akkor megértem, a türelmetlenséged.

De egy átlagos oltvány ültetésével jobban járnál, mert egy nagy fának is több év kell, mire helyrejön átültetést követően (ha egyáltalán megmarad) és amúgy is horribilis ára van.

2014. ápr. 17. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Az hogy az ember a diófát az unokájának ülteti az a 70 éven felüliekre vonatkozik, mert a dió gyors növekedésű fa.
2014. ápr. 17. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Megtudhatnánk, hogy az árnyéka, vagy a termése miatt szeretnél diófát?
2014. ápr. 17. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 Icsiro válasza:
Ha jó földbe, napos helyre ülteted a fiatal csemetét, döbbenetes gyorsan növekszik. A kertemben magról kikelt diófa csemete rossz helyen volt (árnyékban, útban mindennek, ezért többször letört a teteje.) Kb 4 éve ültettem át, az addig 20-50 cm-es fácska ma kb 4 méter magas. Termést ugyan még nem hozott, de az öntözést meghálálja, mert szépen növekszik és lombosodik.
2014. ápr. 18. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
a magról kelt fa évekkel később fog teremni, mint egy oltvány
2014. ápr. 18. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Azért kellene egy szép nagy diófa, hogy az árnyékában heverésszek. Most 32 éves vagyok, de nem csak nyugdíjaskoromban szeretném élvezni. Azért dió, mert azt olvastam, hogy annak a szaga távol tartja a legyeket. Meg aztán a termését is szeretem.


Köszönöm a válaszokat!

2014. ápr. 18. 18:11
 8/8 A kérdező kommentje:
Az 1. válaszoló linkjében látható művelet mennyibe kerülne szerintetek itthon?
2014. ápr. 18. 18:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!