Kezdőoldal » Otthon » Kert » Szemzéssel próbálkoztatok...

Szemzéssel próbálkoztatok már? Mi történik ha mondjuk a vörös rózsába fehér rügyet szemzek? Vagy aranyesőbe rózsát?

Figyelt kérdés

Gondolom ez utóbbi nem fogja meg,de azért felmerült a kérdés,hogyha 2 rózsát lehet,akkor 2 különböző növényt lehet-e?

Sőt az a kérdés is felmerült és hát akkor már leírom,hogy magas törzset lehet külön vásárolni? Pl.: vadrózsa alanyt,aminek megpróbálhatnék koronát "varázsolni"?


Előre is köszi minden ezekkel kapcsolatos infót!



#rózsa #szemzés #magastörzs
2014. ápr. 17. 21:35
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

A berakott "fehér rügyből" fehér színű rózsa fog fejlődni.

Közeli rokon növényeknél működik az oltás/szemzés.

pl cseresznye-meggy, de az alma-körte már nem mindig kompatibilis, sőt körtén belül is vannak fajták, amik nem szeretik egymást.


magastörzsű alanyt boltban nem fogsz tudni venni (csak nemessel a tetején, de azt meg le lehet vágni és szaporítani....

2014. ápr. 17. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm,hogy ilyen segítőkész voltál! Felmerült a kérdés,hogy akkor ezzel az eljárással "készíthetek" kétszínű rózsát? Úgy értem,hogy 1 tövön belül ezáltal kétféle színű virágot fog hozni ha sikerül? Köszönöm!
2014. ápr. 18. 13:12
 3/6 anonim ***** válasza:

igen lehet akár százfélét is szemezhetsz egy törzsbe.

Van egy koma aki vagy 30 fajta csonthéjast oltott egy tőre (cseresznye, meggy, szilva...)

2014. ápr. 18. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Hát ez valami gyönyörű!

Mit gondolsz rózsafélék családján belül érdemes kisérletezni? Bár kipróbálni mindenképpen ki szeretném.

Plusz a megfogalmazásoddal kapcsolatban kérdem,hogyha sikerül a szemzés,akkor mondhatom úgy,hogy beoltottam (pl.: "magastörzsre oltott")? Mert az elvileg más.Köszönöm szépen!

2014. ápr. 20. 19:05
 5/6 anonim ***** válasza:

A gyümölcsfáknak általában oltvány a megnevezése.

Azoknak is amiket szemzéssel állítottak elő.

/Nem tudom pontosan mi is a megnevezése, mert én nem kertészként végeztem./


A rózsafélék családja elég nagy (köztük alma, szilva, rózsa...).

Ha a rózsafajtákra gondolsz, akkor azokat lehet egymásba oltogatni.

2014. ápr. 21. 02:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Írtad,hogy rokon növényeknél elképzelhető,hogy működik a dolog.(Egyébként a szakszerű megfogalmazással kapcsolatban már kételyeim támadtak,mert egy tegnapi weblapon a szemzéseket oltási módokként tüntették fel.Én meg ugye azt hittem/hiszem,ez két különböző eljárás.Linkelhetek is ha érdekel.)

Szóval arra lennék kíváncsi,van-e olyan oldal,ahol a rokon növényeket mondjuk egy érthető táblázat formájában meg tudnám nézni?Esetleg épp szemzésre-oltásra kihegyezve.Mert eddig csak úgy amit ránézésre gondoltam,megnéztem a Wikin és csak annyival lettem okosabb,amit fentebb is írtam,hogy egy család.De igazad van,így elég tág a kör.Nem csak rózsafajtákon belül próbálkoznék.Köszönöm szépen!

2014. ápr. 21. 10:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!