Kezdőoldal » Otthon » Kert » Melyik gyümölcs vagy zöldség...

Melyik gyümölcs vagy zöldség termesztésével lehet a legnagyobb profitot elérni?

Figyelt kérdés

Fontos még az is hogy ne romoljon meg túl hamar. Legyen legalább 1 hónap az eladásra.


Én a mandulára és a fokhagymára tippelek, amivel komolyabb profitot is el lehetne érni. Egyéb javaslat?



2014. ápr. 18. 15:38
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Nekem a fokhagyma, vöröshagyma nagyon bejött, de vetésforgóban paradicsommal, salátával, káposztával, különben összemennek a fejek
2014. ápr. 18. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ, sejtetem, hogy a foghagyma benne van a top -ban. Mandula és dió kevésbé éri meg.
2014. ápr. 18. 16:27
 3/11 anonim ***** válasza:
Elég necces, mert az árak már úgy álltak be a piacon, hogy tök minegy, hogy kis haszonkulcsú növény kis munkával (retek, hagyma stb) vagy nagy haszonkulcsú több idővel, esetleg melóval (articsóka, lila burgonya stb) az igénybe vett terület és ráfordított munka vs. nyereség aránya eléggé egyenesen arányos. 2 db fokhagyma durván 90 ft, ugyanekkora területen, ennyi idő alatt termelt 1 tő pl. bazsalikom 250 ft. Viszont a bazsalikomot ennyivel nehezebb eladni.
2014. ápr. 18. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

[link]


Itt olvastam hogy egy hektár fokhagyma egy év alatt 12 millió Ft -os árbevétel is elérheti.


Persze meg kell vizsgálnom azt is hogyan lehet eladni, mert ha nem tudom eladni nem sokat érek vele.

2014. ápr. 18. 17:10
 5/11 anonim válasza:
100%
Vadkender es nemeskender:DDD
2014. ápr. 18. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 GAbO1254 válasza:
Penzfa mag, az jo megy.
2014. ápr. 18. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Szerintem se könnyű eladni. Bár az ára viszonylag magas, én nem tapasztaltam egy boltban sem hogy hiánycikk lenne. Ha igen, kipótolják 200 Ft/kg áron beszerzett kínaival.
2014. ápr. 18. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
A spárga még talán jó hasznot hozhat, de elég költséges beállítani az állományt és nem azonnali hasznot hoz. A spárgát még felvásárolják legalább.
2014. ápr. 18. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim válasza:

Én azt mondanám, (ha lehet, és van rá mód) ne csak egy-két fajtát termessz. Tudom könnyű ezt mondani, ráadásul jöhet is a kérdés, hogy mit pofázok bele 14 éves fejjel, de szerintem ne csak egy valamiből iszonyat sokat. És egy idő után a nagy profitra ráébred más is. Ő is azt fogja. Így a nagy profitból kicsi lesz. Szerintem valami csodafegyvert tartogass.

UI.: Fogalmam nincs az egészről. Tehát teljesen laikusan írtam.

2014. ápr. 18. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, kaptam pár hasznos tippet aminek utána nézek.
2014. ápr. 19. 11:22
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!