Kezdőoldal » Otthon » Kert » Ti mit ültetnétek? (bővebben...

Ti mit ültetnétek? (bővebben lent)

Figyelt kérdés
Adott egy kb. 300 m2-es kert. Napos (kb. napfelkeltétől késő délutánig éri a nap.)Kevés eső esetén öntözése is megoldható. Jelenleg csak a gaz nő rajta, ezen akarok változtatni. Valami olyat akarok ültetni, amivel nincsen sok gond és jó áron el lehet adni (tehát van rajta profit). Ötleteket várok.

2013. máj. 22. 21:53
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

300 nm az nem sok, profitálni belőle nemigen lehet. Én a helyedben inkább arra törekednék, hogy saját magamnak minél többféle zöldséget megtermeljek, ezzel is óvva magamat és családomat.

Ha mindenképp csak a profit jár az eszedben, az én javaslatom a fokhagyma. Horribilis ára van a piacon, pedig a termesztése nem okoz túl nagy gondot. A telket körbe pedig szederrel ültetném be, akár 2 sorban is, az is elég jó áron eladható a piacon ha szép.

Viszont mindkettőbe be is kell fektetni az elején, mert a vetnivaló fokhagyma épp olyan drága, mint a fogyasztásra kínált (ugyanaz a kettő, véleményem szerint nem kell a kifejezetten vetésre szántat venni). A szedernek pedig a töveit kell beszerezni, ha nincs ismerősöd, akitől tudsz dugványozásra való vesszőket szerezni.

2013. máj. 23. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Elsőre nekem is a fokhagyma ugrott be, aztán a gyöngyhagyma. Évek óta nem látok a piacon belőle, pedig az elrakása a macerás, nem az ültetése.
2013. máj. 23. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

A legjövedelmezőbb a vadkender lenne, dehát problémás. Nem javaslom. A szarvasgombát meg nehézkes lenne megtelepíteni erdő nélkül.


Relatíve a fűszernövények felnevelése is igen gazdaságos, ha azt vesszük, hogy egy 1 éves rozmaring, tárkony vagy kakukkfű, metélőhagyma stb kb bruttó 400-800 Ft és csak 10x10 cm helyet igényel, évelő növények, így csak nő az értékük az idősebb példányoknak. Legfeljebb 3 db fokhagymát, kb 80gr (0,08kg) tudsz megtermelni ekkora területen. Permetezést sem igényelnek mint ahogy a fokhagyma sem. Ráadásul illatosak és mutatósak, többségük igénytelen a vízre. Ha közvetlenül piacon értékesíted az idő és bérleti díj, ha eladod egy kisboltnak akkor a jóval alacsonyabb (cca 60%) nagyker ár ami befolyásoló tényező.

2013. máj. 23. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Számoljunk:

az utak miatt kb 200 nm lesz a hasznos terület. Ezen 20000 kisnövény nevelhető fel. Beszorozva 250 ft-os nagyker árral, bruttó 5 millió ft a bevétel. Ebből lejön a benzinköltség, a minőségi poharak és a magok beszerzési ára, ami kb 1 millió Ft. Nyereség a KATA hatálya alatt évi: 3,6 M - benzin és egyéb költségek.


Fokhagyma átlagos piaci ára kb 800 Ft/kg. Kb. a kezelhetetlenül sűrű ültetés ellenére (kapálás kizárva) 200 nm-en 40000 tő nevelhető fel elvileg (gyakorlatban a negyede), vagyis 800 kg. 800x800 = bruttó 640 ezer HUF.

2013. máj. 23. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

10x10 cm?? Szegény, satnya, nyurga állomány... A kakukkfű termesztési igényei palántázásra vonatkozóan: Sortáv: 50cm, tőtávolság: 25cm, tőszám 80ezer db/ha, fokhagymánál pedig 450ezer/ha.

(Antall József: Növénytermesztők zsebkönyve, Mezőgazda kiadó)

2013. máj. 24. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
A kakukkfüvet csak előnevelné, nem termesztené. Ahhoz, hogy a piacon eladja nem kell feltétlenül nagynak lennie, mert az már 600-800 Ft lenne.
2013. máj. 24. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Nem írtok butaságokat! Folytassátok csak :)
2013. máj. 24. 23:29
 8/9 anonim ***** válasza:

nekem per pillanat néhány gyümölcsfát ha ültetnél, vagy mondjuk beültetnéd szamócával(eperrel). Igaz a gyümölcsfa nyilván nem fog 30kg termést generálni azonnal, de mondjuk ,hogy elülteted őket közben amíg fejlődnek veszem azt mondjuk 4-8év amíg nem árnyékolna annyit a gyümölcsfák a területet ki tudod használni,pl amint az imént említettem eperrel.Vagy zöldség féléket termelsz rajta magadnak,mert szerintem inkább csak magadnak mert nem igazán éri meg nagyon eladni. aztán a gyümölcsös meg majd adja magát,néhányszori permetezés,metszés...nem olyan macerás.. És természetesen mielőtt leoltanának nem 80 ezer facsmetére gondoltam,vagy hogy egy egész erdőt leht nevelni rajta. Nekem ez jött... sok sikert hozzá!!

De vágj bele minden féle képpen mert jó kis időtöltés,még ha nem is gazdagodsz meg belőle,adja magát. Na pápá:DDDDDD

2013. máj. 24. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

A növények nem olvasnak szakirodalmat...

A fokhagymát egy évben egyszer szedheted fel: ősszel vagy tavasszal. De a fűszereket, amiket eredetileg 10x10-be vetettél (tűzdeltél), azt folyamatosan lehet kiárusítani, így a helyük is megnő és a méretük is a későbbi kiszedésűeknek. Ezzel együtt a 250 Ft-osból 500Ft-os növények adhatók el. A legtöbb fűszernövény áttelelő, így a tárolással sincs gond. Persze ezeket csak göngyölítve lehet nevelni egy idő után, mert lesz ami megmarad következő évben és lesz amit el lehet adni még az őszig. Lesz olyan is ami egynyári... pl bazsalikom

2013. máj. 25. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!