Kezdőoldal » Otthon » Kert » Milyen eszközzel tudnék kb.10...

Milyen eszközzel tudnék kb.10 cm átmérőjű és vagy 80 cm mély gödröt/lyukat ásni a kertben?

Figyelt kérdés
Szeretnék néhány oszlopnak gödröt a kertbe a fenti paraméterekkel. Betont öntenék bele és abban rögzíteném az oszlopokat. Láttam korábban olyan eszközt, amivel kitekerhető a talajból a föld, hogy lyukat képezzünk, de nem tudom, hogy mi a neve, ill. hol szerezhető be.

2014. ápr. 20. 19:28
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Lyukfúrónak hívják, és gazdaboltkban beszerezhető. Kis kézügyességgel, meg egy hegesztőtrafóval te is meg tudod csinálni.
2014. ápr. 20. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Föld fúró a neve .Eléggé drága a boltban .Mezőgazdasági boltban kell keresni .
2014. ápr. 20. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
71%

Ennek az elkészitéséhez az ügyesség kevés .Nagyon jó kemény anyag kell hozzá,hogy el ne deformálódjon,és éltartó is legyen.

2 .voltam

2014. ápr. 20. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2014. ápr. 20. 20:04
 5/10 anonim ***** válasza:
Vagy csinálj olyat mint az enyém , lemezt hajtottam hengeresre nem túl vastagot. Összehegesztettem, az alját bevagdostam mint a fűrész fogai vannak. Majd a henger két oldalára egy egy betonvasat hegesztettem amik felfele álltak és átkötöttem egy kissebb betonvassal keresztbe ez volt a fogantyú. Le nyomod és oldal irányba mozgatod oda vissza. Ki ütögeted a földet és kész a lyuk.
2014. ápr. 20. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Nem kell ehhez se sok ész, se komoly anyag. Egy éven át napi 10 lyuknál már gond lenne, de pár lyuknál bármilyen vas megteszi, ami elég vastag.

Én több méretben csináltam magamnak.


A 10 cm átmérőjűt így:

3-as vaslemezből kivágtam egy 10 cm-es kört flex-szel.

A közepébe fúrtam egy 20-as lyukat.

Az egyik sugár mentén végigvágtam a szélétől a közepéig.

Az ellenkező szélét befogtam a satuba (sarkához, hogy kis részt fogjon), aztán csavarhúzóval megnyitva egy kicsit, elkezdtem a vágásba beleerőszakolni egy (hideg)vágót. Ez megnyitotta a szélét. (A kört megcsavarva.) Arra vigyázni kell, hogy melyik széle legyen lent.

Utána egy síndarabra téve, a kört az élére állítva a közepéig leütöttem a vágót. Úgy, hogy még a közepén is széles legyen a hézag.

A lemez vágóélét megflexeltem, a felső oldalról levéve az anyagot.

Egy 10 cm-es 16-os gömbvasat meghegyeztem, és belehegesztettem egy fél collos cső végébe. Ezt beledugtam a lemez közepében lévő 20-as lyukba (ami eldeformálódott a hajlítás miatt, de a 16-os vas még belement), aztán saccra meghefteltem. Beállítottam a szöget, és erősen odavarrtam.

Aztán már csak a T felső szára volt hátra, amivel tekerni lehet.

(A 16-os gömbvas arra való, hogy tartsa az irányt, azaz egyenes legyen a lyuk fala. Ennek a középső dolognak nem kell menetesnek lenni, mert az megbontja a kis lyuk oldalfalát, rontja az iránytartást.)


Eddig a saját, szomszéd és rokoni felhasználásokkal olyan 30 lyukon van túl, és még semmi baja, kötött, köves földben.

Ilyesmi kinézetű:

[link]


Oszlopnak elég a 60 cm.

2014. ápr. 21. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Miért nem jó az ásó. 100x könnyebb kiásni a lyukat,mint fúróval csinálni. A fúrót nem semmi művelet felhúzni. Illetve a betekerése sem egyszerű,és lassú is,mivel csak kicsiket lehet fogni a fúróval. 1 ember 100 lyukat kiás 1 nap alatt,ezt tapasztalatból mondom. És 70 cm bőven elég.
2014. ápr. 21. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Homokban ki lehet ásni 100 lyukat, kötött talajban 20-hoz igen jó kondi és derék kell.

Én mindig 60 cm-re teszem az oszlopokat, szőlőnél és kerítésnél is.

Én is ásni szoktam inkább, mert könnyebb és gyorsabb, faoszlopnak. Viszont a kérdező betonba akarja tenni az oszlopot, annak meg a lyuk oldala lesz az öntőformája. (Nekem is erre van a földfúró.)

2014. ápr. 22. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Különben azt meg meg lehet oldani egy PVC-csővel.

Kiásni a lyukat, bele a vasoszlop, ráhúzva a cső. Félig feltöltve betonnal belül, földdel kívül. Ledöngölni a földet. Akkor még feljebb lehet húzni a csövet, és folytatni a dolgot.

A beton kicsit meg fog süllyedni a cső felhúzása után, de ha van elég, ennek nincs különösebb jelentősége.

Túl sok betont, földet nem szabad egy lépésben, mert nehéz lehet felhúzni a csövet. (Ki kell tapasztalni, mennyi a jó.)

Amikor eléred a földszintet, ott hagyod, és félóra múlva rá lehet betonozni még vagy 10 cm-t, mert ha nem ér fel a beton a föld fölé, akkor a cső elrothad (rozsdásodik) a földben.

Ezt a plusz 10 cm-t egy 2 l-es PET közepével, vagy rajta hagyott PVC-vel is meg lehet oldani, nem is kell utána levenni róla, legalább védi.

2014. ápr. 22. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Mindenkinek köszönöm a segítséget! :-)
2014. ápr. 22. 14:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!