Kezdőoldal » Otthon » Kert » Üdv! Adott egy 6m széles és...

Üdv! Adott egy 6m széles és 6,5m hosszú terület.30 cm mélyre ásnék le mivel az alapföld eléggé kavicsos, száraz, kemény ezért akarnám vmivel helyettesíteni a földet. Hány m3 virágföld kellene a feltöltéséhez vagy milyen földdel érdemes feltölteni?

Figyelt kérdés

Chili paprikákat szeretnék bele ültetni, 131 palántáról lenne szó.Vagy inkább az alapföldet kellene egy kicsit átdolgozni és betrágyázni(kecske trágyával)? Gondolom ezzel már elkéstem mivel május közepe felé történne a kiültetés.

A választ előre is köszönöm!



2014. ápr. 24. 09:27
 1/5 anonim ***** válasza:

Általános iskolai matek...

6.5 x 6 x 0.3=

2014. ápr. 24. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Biztos hiányoztam mikor vettük! :)Azért thx!
2014. ápr. 24. 19:23
 3/5 anonim ***** válasza:

Szia! Palánta földet kellene akkor oda raknod, de ne legyen CSAK palántaföld. Ugyanis ez a föld - bár baromi jó, ilyen vastagon már meg fog süllyedni, mivel a tőzeg rostos anyag, és prés, eső, nyomás hatására süllyedni fog.


Szerintem vegyél palántaföldet (én a Florimo-t ajánlanám), és tetszésed szerint vagy 50-50 arányban keverd össze barna/fekete talajjal, amit a kertedből is ki tudsz venni.

Trágyából ne sokat rakj, mert képes kiégetni a gyökereket majd. Vegyél földet, és rotakapával dolgozd át + kicsi trágya.


Az említett terület 11700cm3 méretű, azaz kb 11,5 köbméternyi földdel fogsz dolgozni. Ennek a fele - meg hogy ne költs rá annyit, mondjuk legyen 5000. Szóval ennyi liternyi földre lenne szükséged.

Elég soknak tűnik 5 m3 föld, de nem olyan vészes.

2014. ápr. 25. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Hát most arra a döntésre jutottam(pénzhiány miatt), hogy az adott területet felásom, a maradék gyomot és kavicsot megprobalom minél jobban kiszedni és komposztált szarvasmrhatrágyával (500l) feljavítom a földet. Csak az a baj, hogy nincs kapálógépem...:(

Gereblyével még csak-csak kiválogatom a gyomot és a kavicsot és kapával meg ásóval megprobálom minél jobban fellazítani a földet, de a trágyát nem fogom tudni rendesen eldolgozni a folddel...Ötlet?

2014. ápr. 29. 20:34
 5/5 anonim ***** válasza:
Szerezz rota kapát, vagy ásd fel! : )
2014. máj. 16. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!