Kezdőoldal » Otthon » Kert » Lehet, hogy az orchideák...

Lehet, hogy az orchideák jobban érzik magukat olyan szobában, amiben nem lakik senki?

Figyelt kérdés
Amíg a szüleimnél laktam, az orchideáim nagyon ritkán vagy nem is virágoztak. Mióta elköltöztem, állandóan virágzanak, pedig anyukám nem gondozza jobban őket, mint én. Lehet, hogy jobban érzik magukat olyan szobában, amiben nem lakik senki?

2014. ápr. 28. 00:14
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Lehet, hogy anyukád letekeri a fűtést és az orchidea jobban örül a 18 fokos párkánynak mint a 30-35 fokos állandó száraz levegőnek.
2014. ápr. 28. 01:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
83%
Az orchideák is azok közé a növények közé tartoznak, amelyek nem kedvelik a túlzott háborgatást (te gondozásnak nevezed). A virágzáshoz meg kifejezetten kell némi sokkhatás, ami pl. időnkénti kiszáradás, napégés, téli lehűlés stb. lehet. Talán amióta elköltöztél, alacsonyabb a hőmérséklet a volt szobádban, talán ritkább a szellőztetés és így kissé magasabb a páratartalom, talán párszor ki is száradtak picit. Esetleg nincsenek vegyianyagok a levegőben, pl. kölni, dezodor, dohányfüst; netán a természetes napi megvilágítási ritmus érvényesül, azaz nincs este 10-11-ig fény stb.
2014. ápr. 28. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Sokan azt hiszik, az orchideákat nem lehet háborgatni, ez nem így van. Én heti 3X is megnézem pl a gyökerüket leveleket, mind a 20 virágzik már dec. óta, és sok most hozza a másodvirágzását, úgy, hogy még az előző virág rajtuk van. A hőmérséklet viszont befolyásolhatja a szépségüket. Nálam 20-21 fok van, napközben amikor rájuk süt a nap akkor 24 fok is lehet a közvetlen közelükben. A páratartalom, mivel nedves agyaggranulátumon vannak, 65%.

Szóval a száraz meleg levegőt nem kedvelik.

2014. ápr. 30. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!