Kezdőoldal » Otthon » Kert » Orchideát sima földbe ültettem...

Orchideát sima földbe ültettem és nem orchidea földbe. Lesz valami baja?

Figyelt kérdés
Egyelőre jól néz ki. Most fog virágozni.

2014. ápr. 28. 16:34
 1/5 anonim ***** válasza:
Akkor most ne nagyon bántsd. Virágzás után ültesd át, de akkor legalább kavicsokat tegyél a földbe, mert nagyon tömör földben nem sokáig fog élni. Orchidea föld vagy agyagkavicsok kéne, ha azt szeretnéd, hogy később is virágozzon. Sima földben lassú halált szánsz neki.
2014. ápr. 28. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Hát én most ültetném át, a virág nagyon sokáig rajta lehet.

A gyökerének levegő kell, ezért kell neki az "orchidea föld", ami nagyrészt fenyőkéreg.

2014. ápr. 28. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszi. Akkor inkább beszerzek orchideaföldet
2014. ápr. 29. 07:13
 4/5 anonim ***** válasza:

Orchideát csak fenyő kéregbe, vagyis közegbe lehet ültetni!!! Honnét vesztek ekkora sületlenséget, mint földbe?

[link]

Innen lehet rendelni, és nem drága.

2014. ápr. 30. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Egyetértek a fent szólóval, ha fán élő orchideáról beszélünk, akkor fenyőkéreg alapú közegt válassz! De jó, ha van még hozzá kókuszrost, perlit, egyéb tápanyag is - így már tud lélegezni a gyökere rendesen! A tápanaggal meg évszaktól és virágzástól függően - de csak óvatosan.

[link]

2014. nov. 13. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!