Kezdőoldal » Otthon » Kert » Help! Nem vagyok teljesen...

Help! Nem vagyok teljesen biztos benne, hogy milyen fát nevelek? (Ez nem vicc)

Figyelt kérdés
Tudom,hogy ez egy hüly* kérdés csak kinváncsi vagyok,hogy tiszerintetek ez citromfa,mert én nem vagyok benne 100%-ig biztos.Link: [link]

2014. máj. 2. 00:29
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
Valószínű a földben volt valamilyen mag.Húz ki,és várj a citromfa palántára,hátha kikel.
2014. máj. 2. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 A kérdező kommentje:
Hát már át is ültetem ezt a gazot,mert azt hitem,hogy citrom,de most már mindegy.Szerintetem előről kezdem az egész ültetést:/
2014. máj. 2. 12:54
 13/16 A kérdező kommentje:
Még egy kerdés:Tojás tartót lehet használni citromfa csíráztatáshoz?
2014. máj. 2. 13:04
 14/16 anonim ***** válasza:

Minek használnál tojástartót? Felesleges átültetgetni. Egyből menjen olyan edénybe, amiben a magok fejlődhetnek néhány hónapos korukig, akkor szétülteted őket.

Azaz, 10 mag esetén mondjuk egy 10-es, 12-es cserép elég. (Úgyse kel ki mind.)


De amúgy minek ez neked? 20 év jó esetben, hogy teremjen. Ha nincs szerencséd, akkor 40.

2014. máj. 2. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 A kérdező kommentje:
ha beoltom akkor 5-6 év és kb. terem:)
2014. máj. 2. 21:53
 16/16 anonim ***** válasza:

Ja, ha oltani akarod, úgy terem. Két év múlva lehet oltani, és utána a második évben terem, vagy már a következőben is lehetséges.

Ehhez viszont feltétel, hogy tudj szerezni termő növényről ágat.

Na mármost, a citromág jó körülmények között eldugványozva 90-98 %-ban gyökeresedik. Ez már a dugványozást követő évben virágozni szokott, bár ekkor még nem szabad hagyni teremni.

Magyarul, felesleges oltogatni, mikor dugványozni is lehet.

2014. máj. 5. 05:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!