Kezdőoldal » Otthon » Kert » Erdei szeder és Erdei szamóca...

Erdei szeder és Erdei szamóca ízű szeder, és eper létezik?

Figyelt kérdés
Vagy melyik faj közelít legjobban hozzá? Amit eddig ettem, azoktól az erdei sokkal finomabb volt mindig. Erdei málnát nem ettem, ezért arról nem tudok nyilatkozni.

2014. máj. 2. 16:01
1 2
 11/14 A kérdező kommentje:
Szerintem a magoknak nincs íze, és nem is feltétlenül rágódik össze. A talaj pedig nem attól lesz savanyú, vagy meszes, hogy levél van-e rajta vagy nincs, hanem attól, hogy milyen levél. De a kérdés még mindig annak a fajtának a neve, ami leginkább hasonlít arra az ízre. Nekem keserűbb az eper, és a szeder is erdei társától.
2014. máj. 3. 10:53
 12/14 anonim ***** válasza:
Hogyne lenne a magnak íze. Kb olyan mint a szezámmag ha külön ennéd. Ha együtt eszed ez igenis befolyásoló tényező mint a szőlőnél a héjvastagság. Ha tippelnem kéne akkor amit te keresel az nem folytonérő és nagyon kis szemű eperfajta. A folytonérők vízizűek, a nagyok meg mennek a sajátos "génkezelt" eper íz felé.
2014. máj. 3. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 A kérdező kommentje:
De a szőlő héját megrágom, annak a magja meg eltérül a puha húsban a fog útjából. Na meg én konkrét névre gondoltam eperből, és szederből is.
2014. máj. 3. 11:26
 14/14 anonim ***** válasza:

Nem feltétlenül kell mindent szétrágni.


Honeoye, Clery, El Santa bár ezeket szamócaként illetik, sosem fogják ízben megközelíteni a közönséges erdei szamócát. Vadkörte ízű körte sincs és vadalma ízű alma sem, hiába van 126 nemesített almafajta, ráadásul mind más ízzel.

2014. máj. 3. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!